Netflix obniża jakość filmów na 30 dni

W czasach koronawirusa Netflix zmniejsza przepustowość łącza. Czas ładowania filmów i seriali wydłuży się. Unijny komisarz Thierry Breton zwrócił się do właściciela platformy z prośbą o czasowe usunięcie opcji HD. Europejskie sieci telekomunikacyjne są przeciążone. 

Użytkownicy Netfliksa przez 30 dni z obniżoną szybkością transmisji strumieniowej. O przeciążeniu europejskich sieci mówił komisarz Thierry Breton i apelował o „przełączenie się na standardową rozdzielczość". Epidemia koronawirusa zatrzymała społeczeństwa w domach, rośnie obciążenie sieci telekomunikacyjnych. 

W odpowiedzi na prośbę europejskiego komisarza Reed Hasting właściciel Netfliksa zdecydował wprowadzić niższą przepustowość na okres jednego miesiąca. Klienci, którzy wykupili pakiet z opcją HD, dalej mogą korzystać z najlepszej jakości, ale z niższą przepustowością. Seriale i filmy będą się dłużej ładować. 

18 zł więcej za HD i 3 ekrany

Netflix oferuje trzy plany dla użytkowników. Pomiędzy najtańszym a najdroższym pakietem jest 18 zł różnicy:

  • podstawowy - 34 zł/msc,
  • standard - 43 zł/msc,
  • premium - 52 zł/msc.
Czy pakiety ulegną zmianie?
Czy pakiety ulegną zmianie? (Netflix)

Netflix nie jest jedynym serwisem, który zdecydował się na zmniejszenie jakości na swojej platformie. YouTube ogłosił, że wszystkie filmy będą publikowane w jakości standard definitione.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 36 bha

To może ..Następnym etapem będzie wyłączenie internetu ,żeby czasem zbyt dużo ludzie nie wiedzieli co się dzieje dalej z Rosnącą już lawinowo w Europie Pandemią Covid -19 INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/

! Odpowiedz
2 3 degrengolada

wyłączenie internetu spowoduje większą panikę niż pandemia. To się nigdy nie stanie.

! Odpowiedz
5 27 ziom80

Na studiach informatycznych na wykładach z sieci komputerowych profesor mówił nam że najwięcej ruchu sieciowego generują serwisy pornograficzne :-) . Tak przynajmniej było w 2010 roku . Pytanie dlaczego od nich nie zaczęto ? :-)

! Odpowiedz
3 17 palestrina

bez pronusów społeczeństwo zacznie się zabijać, a tak kapucyna rano i wieczorem walnąc komu zona nie daje i energia rozadowana, prono musi działac bez zacinania

! Odpowiedz
31 30 eagleeye

Oto obnaża się coraz bardziej bezradność "eurokouchozu"

! Odpowiedz
15 11 tubak

Nie potrafisz napisać nic mądrzejszego? Eurokouchoz, lewak, Niemiec to twoje ulubione wyrazy.

! Odpowiedz
1 2 jes odpowiada tubak

donkeyeye ma tak zawsze
za często zagląda w swoje trzecie oko

! Odpowiedz
4 15 khh odpowiada tubak

zabraniac, zamykac, wylaczac, ograniczac, skupowac, drukowac...jakich slow ostatnio slyszysz najwiecej w kontekscie panstw europejskich?

! Odpowiedz
2 5 cwany_lis odpowiada tubak

Pewnie "nie" acz to wolność wypowiedzi i wolność sama w sobie pozwala na sformułowania lewak, euro kołchoz, żyd, mason, faszysta, narodowiec, cyklista, marksista....podstaw dowolne i zawsze którejś ze stron nie pasuje.
Wbij do głowy nie jesteśmy tacy sami nie myślimy tak samo.
Szanujmy swoje poglądy i nie obruszajmy się na innych jeśli nie maja takiego samego zdania jak Ty. Z całym szacunkiem do Twojej osoby.
Jeśli komuś kojarzy się obecna UE z kołchozem to uszanuj to i pozostań przy swoim - jak rozumiem - odmiennym zdaniu.
Z wyrazami szacunku Lis( bynajmniej nie ten z onetu.)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 86 m00zyk

Rozumiem, że Netfliks zwróci różnicę w cenie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne