REKLAMA
Tour de spółki

Netflix obniża jakość filmów na 30 dni

2020-03-20 11:30, akt.2020-03-20 13:39
publikacja
2020-03-20 11:30
aktualizacja
2020-03-20 13:39
https://yourstory.com

W czasach koronawirusa Netflix zmniejsza przepustowość łącza. Czas ładowania filmów i seriali wydłuży się. Unijny komisarz Thierry Breton zwrócił się do właściciela platformy z prośbą o czasowe usunięcie opcji HD. Europejskie sieci telekomunikacyjne są przeciążone. 

Użytkownicy Netfliksa przez 30 dni z obniżoną szybkością transmisji strumieniowej. O przeciążeniu europejskich sieci mówił komisarz Thierry Breton i apelował o „przełączenie się na standardową rozdzielczość". Epidemia koronawirusa zatrzymała społeczeństwa w domach, rośnie obciążenie sieci telekomunikacyjnych. 

W odpowiedzi na prośbę europejskiego komisarza Reed Hasting właściciel Netfliksa zdecydował wprowadzić niższą przepustowość na okres jednego miesiąca. Klienci, którzy wykupili pakiet z opcją HD, dalej mogą korzystać z najlepszej jakości, ale z niższą przepustowością. Seriale i filmy będą się dłużej ładować. 

18 zł więcej za HD i 3 ekrany

Netflix oferuje trzy plany dla użytkowników. Pomiędzy najtańszym a najdroższym pakietem jest 18 zł różnicy:

  • podstawowy - 34 zł/msc,
  • standard - 43 zł/msc,
  • premium - 52 zł/msc.
Czy pakiety ulegną zmianie? / Netflix

Netflix nie jest jedynym serwisem, który zdecydował się na zmniejszenie jakości na swojej platformie. YouTube ogłosił, że wszystkie filmy będą publikowane w jakości standard definitione.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
bha
To może ..Następnym etapem będzie wyłączenie internetu ,żeby czasem zbyt dużo ludzie nie wiedzieli co się dzieje dalej z Rosnącą już lawinowo w Europie Pandemią Covid -19 INFO https://www.worldometers.info/coronavirus/
degrengolada
wyłączenie internetu spowoduje większą panikę niż pandemia. To się nigdy nie stanie.
ziom80
Na studiach informatycznych na wykładach z sieci komputerowych profesor mówił nam że najwięcej ruchu sieciowego generują serwisy pornograficzne :-) . Tak przynajmniej było w 2010 roku . Pytanie dlaczego od nich nie zaczęto ? :-)
palestrina
bez pronusów społeczeństwo zacznie się zabijać, a tak kapucyna rano i wieczorem walnąc komu zona nie daje i energia rozadowana, prono musi działac bez zacinania
eagleeye
Oto obnaża się coraz bardziej bezradność "eurokouchozu"
tubak
Nie potrafisz napisać nic mądrzejszego? Eurokouchoz, lewak, Niemiec to twoje ulubione wyrazy.
jes odpowiada tubak
donkeyeye ma tak zawsze
za często zagląda w swoje trzecie oko
khh odpowiada tubak
zabraniac, zamykac, wylaczac, ograniczac, skupowac, drukowac...jakich slow ostatnio slyszysz najwiecej w kontekscie panstw europejskich?
cwany_lis odpowiada tubak
Pewnie "nie" acz to wolność wypowiedzi i wolność sama w sobie pozwala na sformułowania lewak, euro kołchoz, żyd, mason, faszysta, narodowiec, cyklista, marksista....podstaw dowolne i zawsze którejś ze stron nie pasuje.
Wbij do głowy nie jesteśmy tacy sami nie myślimy tak samo.
Szanujmy swoje poglądy
Pewnie "nie" acz to wolność wypowiedzi i wolność sama w sobie pozwala na sformułowania lewak, euro kołchoz, żyd, mason, faszysta, narodowiec, cyklista, marksista....podstaw dowolne i zawsze którejś ze stron nie pasuje.
Wbij do głowy nie jesteśmy tacy sami nie myślimy tak samo.
Szanujmy swoje poglądy i nie obruszajmy się na innych jeśli nie maja takiego samego zdania jak Ty. Z całym szacunkiem do Twojej osoby.
Jeśli komuś kojarzy się obecna UE z kołchozem to uszanuj to i pozostań przy swoim - jak rozumiem - odmiennym zdaniu.
Z wyrazami szacunku Lis( bynajmniej nie ten z onetu.)
m00zyk
Rozumiem, że Netfliks zwróci różnicę w cenie?

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki