REKLAMA

Netflix może podrożeć. Ile zapłacimy za pakiety?

2020-09-30 10:43
publikacja
2020-09-30 10:43
Netflix może podrożeć. Ile zapłacimy za pakiety?
Netflix może podrożeć. Ile zapłacimy za pakiety?
fot. sitthiphong /

Korzystanie z Netfliksa może być wkrótce droższe. Na polskim rynku podwyżka ma wynieść od 4 do 8 zł za poszczególne pakiety – informuje serwis Spidersweb.pl.

Stanie się tak pod warunkiem podwyżki opłat o 1-2 dol. dla amerykańskich klientów platformy. O takiej możliwości poinformował analityk giełdowy Alex Giaimo, który swoje przypuszczenia wysnuł na podstawie kwartalnych wyników Netfliksa.

Według przewidywań Giaimo włodarze najpopularniejszej platformy streamingowej na świecie mieliby podnieść opłaty za poszczególne pakiety o wspomniane już 1-2 dol. Jeśli podwyżka w Stanach Zjednoczonych znalazłaby przełożenie na polski rynek, moglibyśmy spodziewać się wzrostu opłat od 4 do 8 zł.

Podwyżka w Ameryce Północnej i Europie miałaby przynieść Netfliksowi dodatkowe 500 mln dol. w ciągu roku. Jeśli taki sam manewr zostałby zastosowany również na Bliskim Wschodzie i w Afryce, roczne przychody Netfliksa wzrosłyby łącznie o 700 mln dol.

Obecnie korzystanie z Netfliksa kosztuje w Polsce: 34 zł (pakiet podstawowy), 43 zł (pakiet standard) i 52 zł (pakiet premium). Gdyby podwyżka doszła do skutku, opłaty wyniosłyby od 42 do 60 zł.

Od wybuchu pandemii koronawirusa platformie z czerwonym „N” w logo przybyło 26 mln klientów. Obecnie dostęp do niej ma ok. 193 mln osób. Użytkowników Netfliksa jest jednak z pewnością więcej, ponieważ dostęp do konta można dzielić ze znajomymi.

MKZ

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
katzpodola
Ktoś to jeszcze ogląda? Przecież to chłam
harrytracz
Większość klientów jest i tak "uwiązana" do ekranu więc będą płacili.
To że jest za drogo będzie świadczyła dopiero pierwsza informacja o odpływie klientów. O ile taka bedzie. Wgl
m00zyk
Netflix może podrożeć. Gratuluję przenikliwości! Jesteście bystrzy jak woda w potoku!
czy_wy_nas_macie_za_idiotow
Korzystam z różnych platform jako kinomaniak :) ale przyznam że Netflix mi nie podchodzi. Mam wrażenie że traktuje użytkownika jak idiotę który patrzy tylko na obrazki. Nachalne trailery, zero podstawowych informacji o filmach, stare z nowym wszystko przemieszane. A ciekwej klasyki jak na lekarstwo. Za to masa taniego chłamu.Korzystam z różnych platform jako kinomaniak :) ale przyznam że Netflix mi nie podchodzi. Mam wrażenie że traktuje użytkownika jak idiotę który patrzy tylko na obrazki. Nachalne trailery, zero podstawowych informacji o filmach, stare z nowym wszystko przemieszane. A ciekwej klasyki jak na lekarstwo. Za to masa taniego chłamu. Ale może o to chodzi, wciskają co się sprzedaje
harrytracz
O proszę nawet tutaj inflacja ...
ubraliprezesa
Podnoszą się bo wiedzą że nawet jak prawica uciekla z bazy klientow to lewicowe debile bojące się wirusa będzie za nich oplacala z kredytu czy pakietu pomocowego od bidena, za to co nakradną i dostaną
lorelie
Nie ma to jak promować pedofilię lub inne zboczenia i jeszcze brać za to kasę zobaczcie jacy są silni że nawet na bankierze ich promują...
prawdziwynierobot
a jak się podniesie o 10 USD, to przychody wzrosną jeszcze bardziej!
tomaszektoma
i tak chyba mniej będzie w pakiecie Premium wobec abonamentu TVP i tego co oferuje

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki