REKLAMA

Netflix kręci serial w Polsce

2019-04-11 10:02
publikacja
2019-04-11 10:02

Miły gest twórców "Wiedźmina". Scenarzystka filmu Lauren S. Hissrich zrobiła sobie zdjęcie na tle zamku Ogrodzieniec, a aktorzy grający w powstającym serialu pojawili się w Krakowie. Czy warownia zagra słynną siedzibę Kaer Morhen, siedzibę wiedźminów?

/ fot. Robert Neumann / FORUM

Premiera "Wiedźmina" na platformie Netflix zaplanowana jest jeszcze na ten rok. Ta megaprodukcja powinna, w przeciwieństwie do swojej polskiej wersji, zadowolić fanów. Tym bardziej, że jest tworzona w ścisłej współpracy z Andrzejem Sapkowskim jako konsultantem kreatywnym i ma być wiernym odzwierciedleniem serii. Jej główna oś opierać się ma na opowiadaniach. Nic więc dziwnego, że twórcy muszą się spieszyć ze zdjęciami. Do tej pory byli m.in. w lokalizacjach na Węgrzech i na wyspie La Palma należącej do Hiszpanii. Teraz pojawili się na zamku Ogrodzieniec. Choć, jak podaje "Dziennik Zachodni", sam obiekt zamknięty jest z powodu prac remontowych, to część parkingu zajmowały samochody z krakowskimi rejestracjami. Warownię spowiła sztuczna mgła. 

Wśród spekulacji pojawiają się informacje, że zamek ma zagrać Kaer Morhen - Warownię Starego Morza, w której mieści się szkoła wiedźminów. Zdania fanów są podzielone, gdyż sugerują się oni stopniem zniszczenia warowni (w książce była ona nadszarpnięta zębem czasu, ale nie aż tak jak Ogrodzieniec).

Przeciwko tej teorii przemawiają także aktorzy, którzy mieli pojawić się na planie. Zauważono silną reprezentację czarodziejów. Anya Chalotra (Yennefer) czy Therica Wilson - Read (Sabrina Glevissig) były widziane w kostiumach. Co więcej, w Krakowie widziano Annę Shaffer, która wcieli się w rolę Triss Merigold. Być może więc Ogrodzieniec zagra Aretuzę, gdzie szkolono magów. 

W rolę Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill, a Ciri - Freya Allan.

/ fot. Netflix / Twitter.com

aw

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejstrowany1
Ciekawe skad w swiecie Wiedzmina pojawi sie ten siwy Legolas. No moze byc dosc ciekawy crossover.
secundus
Aretuzę?! Prędzej Styggę.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki