REKLAMA

Nestmedic zakłada skumulowane przychody w latach '18-'23 w przedziale 149-307 mln zł

2018-05-08 10:00
publikacja
2018-05-08 10:00

Nestmedic przyjął strategię na lata 2018-2023, która zakłada skumulowane przychody w tym okresie w przedziale 149-307 mln zł i uzyskanie marży EBITDA na koniec 2023 roku na poziomie 50-60 proc. - poinformowała notowana na NewConnect spółka. Zarząd planuje skoncentrować się m. in. na ekspansji międzynarodowej.

Nestmedic informował w marcu tego roku, że rozpoczyna przegląd opcji strategicznych, rozważa m.in. pozyskanie inwestora lub publiczną emisję akcji w ramach przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW.

Jak podano we wtorek, wdrożenie strategii ma przyczynić się do zmiany struktury przychodów tak, aby w 2023 roku sprzedaż z obszaru usług stanowiła ponad 50 proc. Grupa zakłada także, że na koniec 2023 roku udział eksportu w jej przychodach wyniesie ponad 90 proc.

W komunikacie podano, że zarząd grupy zamierza skoncentrować się na ekspansji międzynarodowej, rozwoju produktu i pozyskaniu strategicznych partnerów na rynku polskim.

Spółka podała, że zidentyfikowała do 20 rynków, w których w latach 2018-2023 zamierza podejmować "aktywne działania" nakierowane na budowanie współpracy i relacji z lokalnymi partnerami, budowanie sieci dystrybucji i sprzedaży systemu Pregnabit.

W komunikacie podano, że najbardziej perspektywiczne - według spółki - kraje to: Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Kenia, 6 krajów Zatoki Perskiej, Wielka Brytania, Rumunia, Indie, Turcja, Japonia, Kanada, USA oraz "3 kolejne, średniej wielkości rynki".

"Jednym z celów emitenta jest, aby w zależności od rynku, 0,2-5 proc. całkowitej, rocznej liczby porodów w ww. krajach było poprzedzonych badaniami KTG wykonywanymi urządzeniem Pregnabit" - napisano w komunikacie.

Spółka szacuje, że okres dojścia do tak zdefiniowanego nasycenia rynku może wynieść ok. 2-3 lat.

W zakresie rozwoju produktu spółka planuje wprowadzać "innowacje produktowe", poszerzyć portfolio i dokonać kolejnych zgłoszeń patentowych. Grupa chce też rozbudowywać infrastrukturę badawczą oraz laboratoryjną.

"Emitent zamierza aktywnie korzystać i występować o środki pochodzące z dotacji na działalność badawczo-rozwojową" - napisano w komunikacie.

Spółka zakłada dalszą obecność na rynku polskim.

"W tym celu skoncentruje się na popisaniu umów partnerskich z dużymi, korporacyjnymi sieciami placówek medycznych, współpracy z wiodącymi ośrodkami prywatnej opieki medycznej, ośrodkami naukowymi zajmującymi się tematyką telemedycyny i kardiotokografii w celu udoskonalania urządzenia, jak i usług telemedycznych" - podano w komunikacie.

Nestmedic to producent i dostawca mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego badania kardiotokogra?cznego (KTG). Spółka zadebiutowała na NewConnect w czerwcu 2017 roku. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki