REKLAMA

Nestmedic odwołuje prognozy wyników na lata 2017-22

2017-10-27 18:12
publikacja
2017-10-27 18:12

Zarząd notowanej na NewConnect spółki Nestmedic odwołuje prognozę wyników spółki na lata 2017-2022 - podała spółka w komunikacie.

W dokumencie informacyjnym z 26 maja 2017 roku Nestmedic prognozował, że w 2017 roku osiągnie 1,2 mln zł przychodów przy stracie netto na poziomie 3,68 mln zł. Według prognoz w 2022 roku przychody spółki miałyby wynieść prawie 44,5 mln zł, EBITDA 29,2 mln zł, a zysk netto 23,2 mln zł.

"Jak zostało wskazane w dokumencie informacyjnym, wyprodukowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnego technologicznie, unikatowego mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego badania dobrostanu płodu jest działalnością pionierską, która nie ma precedensu na rynku polskim. Z tej przyczyny przygotowanie precyzyjnych co do wielkości i czasu realizacji prognoz obarczone jest dużym ryzykiem" - podała spółka.

Tłumaczy, że nie udało się jej zrealizować celów sprzedażowych w 2017 roku.

W dokumencie informacyjnym spółka zakładała umieszczenie w rynku 164 urządzeń do końca grudnia 2017 roku, a na umowach abonamentowych i na okres próbny spółka ulokowała dotąd ponad 60 urządzeń.

"Ponadto, w dacie sporządzania dokumentu informacyjnego emitent zakładał, że proces sprzedaży stałych abonamentów (konwersja z umów próbnych) nastąpi wcześniej niż to, co rzeczywiście nastąpiło. W trakcie umów na okres próbny spółka zdiagnozowała kilka istotnych potrzeb klientów, które nie były zaadresowane dlatego zdecydowała się na przedłużenie tego etapu. Z perspektywy oceniamy tę decyzję jako bardzo dobrą, ponieważ udało się precyzyjnie dostosować urządzenie do komunikowanych potrzeb klientów i pacjentek" - napisano w komunikacie.

Dodano, że zmienione zostały warunki oferty i model sprzedaży, a negocjacje z dużymi sieciami medycznymi przedłużają się.

Spółka podała również, że zmieniły się założenia dotyczące poziomu abonamentów. Spółka zakładała jeden uniwersalny abonament na usługę zdalnego badania kardiotokograficznego (teleKTG), a obecnie proponuje trzy zróżnicowane abonamenty.

"Ze względu na ww. czynniki zarząd spółki uznał, że nie jest możliwe dotrzymanie przez spółkę wartości prognozowanych przychodów na 2017 rok, co bezpośrednio przekłada się prognozy całego rachunku wyników, rachunku przepływów pieniężnych i bilansu na lata następne" - podsumował Nestmedic w komunikacie. (PAP Biznes)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki