REKLAMA

Negocjacje SRK i RSG ws. KWK Brzeszcze bezterminowo zawieszone

2015-09-30 23:36
publikacja
2015-09-30 23:36

Negocjacje pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń a firmą RSG dotyczące sprzedaży KWK Brzeszcze zostały bezterminowo zawieszone w związku z brakiem uzgodnień treści przedwstępnej umowy warunkowej - poinformowała SRK w komunikacie.

"Decyzja ma umożliwić przeprowadzenie dodatkowych analiz ekonomicznych i prawnych oraz dać czas na dodatkowe konsultacje. W razie wznowienia negocjacji, komisja przetargowa SRK wyda stosowny komunikat" - napisano w komunikacie SRK.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń informowała kilka dni temu, że negocjacje dotyczące sprzedaży KWK "Brzeszcze" zostaną przedłużone do środy, 30 września. Dodano wówczas, że na razie ofertę składaną przez firmę RSG trudno uznać za "respektującą interes Skarbu Państwa".

Tauron odpowiedział wtedy z kolei, że przedstawiona przez RSG oferta jest "propozycją opartą o realia rynkowe, przygotowaną w oparciu o kompleksową, prowadzoną przez kilka miesięcy, także przez ekspertów zewnętrznych, analizę aktywów KWK Brzeszcze i zawiera m.in. propozycję realnych wielomilionowych inwestycji".

RSG to spółka celowa, w której Tauron miałby mieć udziały o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł, ZEW Niedzica - o wartości 60 mln zł, a Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego - o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł. Może do niej przystąpić także należąca do Michała Sołowowa spółka FTF Columbus,z udziałami o łącznej wartości 60 mln zł. (PAP)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~jjj
sowołow to niech lepiej spiepsza od kopalni ,bedzie trzeba szukac roboty ,jak tu pracowac pod wyzyskiwaczem
~ggg
Skarb Państwa chce mieć taki interes jak na akcjach JSW. brali miliony obywateli w śmiecia
~Popis
To po co PO zawracało gitarę Tauronowi?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki