REKLAMA

Najwięcej energii z "Mojego prądu" na Śląsku

Dominika Florek2020-09-03 13:20redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-09-03 13:20
Najwięcej energii z "Mojego prądu" na Śląsku
Najwięcej energii z "Mojego prądu" na Śląsku
fot. Elena Elisseeva / / Shutterstock

Ponad 13 proc. wszystkich wniosków złożonych w ramach programu "Mój prąd" pochodzi z województwa śląskiego. Suma wypłaconych dotacji na Śląsku wynosi ponad 30,7 mln zł.

 Minęło blisko osiem miesięcy trwania drugiego naboru wniosków w ramach rządowego programu "Mój prąd". Najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy czterech województw. Łącznie wypłacono ponad 208 mln zł dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznych.  

Najwięcej słońca na Śląsku

Od 13 stycznia do 31 sierpnia najwięcej zgłoszeń w ramach rządowego programu "Mój prąd" złożyli mieszkańcy województwa śląskiego - blisko 13,3 tys. wniosków, co stanowi 13,3 proc. wszystkich pism złożonych w trakcie ośmiu miesięcy trwania drugiego naboru. Na drugim miejscu pod względem liczby wniosków uplasowała się Wielkopolska - 11,83 tys. pism, a na trzeciej pozycji, z niewiele mniejszą liczą zgłoszeń - 11,79 tys. znalazło się województwo małopolskie, wynika z danych udostępnionych redakcji Bankier.pl przez NFOŚiGW. 

W drugim naborze programu "Mój prąd" najmniej wniosków o dotację na fotowoltaikę złożyli mieszkańcy województw: podlaskiego (1,75 proc. wszystkich wniosków), lubuskiego (2,29 proc.), zachodnio-pomorskiego (2,71 proc.) oraz warmińsko-mazurskiego (2,79 proc.).

fot. / / NFOŚiGW

W poprzednim naborze najwięcej wniosków o dotację mikroinstalacji fotowoltaicznych złożyli mieszkańcy województwa mazowieckiego - ponad 4,5 tys. W II turze Mazowsze znalazło się na czwartej pozycji pod względem liczby pism o dofinansowanie w ramach "Mojego prądu". Biorąc pod uwagę wysokość wypłaconych dotacji w drugiej turze, najwięcej otrzymały gospodarstwa domowe:

  • w województwie śląskim - 30,7 mln zł,
  • w województwie małopolskim - 26,13 mln zł,
  • w województwie wielkopolskim - 25,5 mln zł,
  • w województwie mazowieckim - 20,3 mln zł,
  • w województwie dolnośląskim - 16 mln zł.

Ile wniosków w programie "Mój prąd"?

Od kwietnia rosła przewaga wniosków elektronicznych. Dynamiczny wzrost można zaobserwować w okresie wakacyjnym, wynika z danych przesłanych redakcji Bankier.pl przez NFOŚiGW.

fot. / / NFOŚiGW

Podczas trwania II naboru programu w marcu na świecie zaczęto odnotowywać coraz więcej zachorowań na wirusa SARS-CoV-2. W związku z tym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o zmianie formy składania wniosków z papierowej na elektroniczną. Dlatego w zestawieniu przedstawionym na wykresie od końca marca liczba wniosków papierowych stopniowo maleje.

Podczas drugiego naboru w programie "Mój prąd" złożonych zostało ponad 100 tys. wniosków. Łącznie w ciągu roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafiło ponad 131 tys. wniosków o dofinansowanie.

fot. / / NFOŚiGW


Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców.

Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Im bardziej na południe tym lepsze nasłonecznienie.

Powiązane: Mój prąd

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki