REKLAMA

Nawet 325 tys. zł dofinansowania dla rolników

Dominika Florek2021-03-04 10:50redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-03-04 10:50
Nawet 325 tys. zł dofinansowania dla rolników
Nawet 325 tys. zł dofinansowania dla rolników
fot. Zacchio / / Shutterstock

Rolnicy mogą otrzymać do 325 tys. zł z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Muszą spełnić kilka warunków. 29 marca rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach programu "Współpraca". 

Grupy rolnicze, w których skład wchodzi min. 5 rolników mogą ubiegać się o wsparcie w ramach programu "Współpraca" – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Wysokość dofinansowania z programu realizowanego w ramach działania "Współpraca" uzależniona jest od specyfiki określonej operacji:

  • 325 tys. zł, w przypadku gdy operacja przewiduje zakup środka transportu,
  • 280 tys. zł, w pozostałych przypadkach.

Pomoc przyznawana jest formie płatności zryczałtowanej. Dana grupa rolników może otrzymać ją jednorazowo w okresie realizacji PROW na lata 2014-2020.

325 tys. zł dla rolników

Otrzymane środki w ramach wsparcia należy przeznaczyć na utworzenie krótkiego łańcucha dostaw, może dotyczyć zarówno transportu lub marketingu produktów rolno-spożywczych, jak i metod organizacji produkcji. ARiMR wskazuje przykładowe wydatki, na które można wykorzystać dofinansowanie:

  • budowa, przebudowa lub remont obiektów lub infrastruktury,
  • zakup lub instalacja nowych maszyn lub urządzeń – w tym środków transportu,
  • zakup lub instalacja wyposażenia,
  • odpłatne korzystanie z maszyn, urządzeń, środków transportu, wyposażenia i nieruchomości w związku z realizacją operacji,
  • zakup środków produkcji,
  • koszty ogólne i bieżące.

Rolnicy mają czas na złożenie wniosku od 29 marca do 12 maja 2021 r. Można składać je osobiście lub przez pełnomocnika w centrali ARiMRm w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP oraz wysłać przesyłką rejestrowaną, nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Budżet programu w ramach działania "Współpraca" wynosi 23 mln zł. Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

DF

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (2)

dodaj komentarz
andregru
Ci "rolnicy" dostający takie dotacje "325 tys. zł, w przypadku gdy operacja przewiduje zakup środka transportu" też są na KRUSie ?
men24a
Tak dla wtajemniczonych to unia daje a nie PiS czy rząd. A od Jarka czyli jak zwykle Jarkowe czyli euro po 4.56 oraz inflacyjka i podateczki , opłaty i daniny aby lepiej się żyło. Nie myślcie że wzrost minimalnej pensji do 2800 zł (wzrost o 40% na przestrzeni 15 lat) to więcej jak 600 euro. Amen

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki