Nauczą urzędników walki z korupcją

2015-10-26 02:48
publikacja
2015-10-26 02:48
thetaXstock

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce szkolić swoich kontrolerów, by skuteczniej walczyli z nadużyciami - informuje "Rzeczpospolita".

Infoafera, czyli skandal z wielkimi łapówkami podczas przetargów informatycznych czy rozdzielanie posad po znajomości - to patologie, do jakich dochodziło w MSW. Wykryły je CBA i prokuratura.

Resort nauczony doświadczeniem chce zapobiec podobnym wpadkom w przyszłości i tak wyszkolić swoich kontrolerów, by potrafili wychwycić ryzykowne zachowania urzędników, zanim osiągną niepokojące rozmiary. Ogłosił właśnie konkurs na przeprowadzenie szkolenia antykorupcyjnego - wykładów i warsztatów.

Departament kontroli MSW rocznie przeprowadza ok. 50 kontroli - tak wewnątrz resortu, jak i w podległych mu służbach, np. policji czy Straży Granicznej.

Chodzi o poszerzenie warsztatowych umiejętności naszych kontrolerów i audytorów wewnętrznych - mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Jak wskazuje, po to, aby na pewne działania można było wcześniej zareagować, wskazać ryzyka, np. jeśli decyzje skupiają się w jednym ręku.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Arturek
No przecież mamy Tarczę Antykorupcyjną. Łysol Pawełek W. będzie się znów puszył w TV, że Tarcza działa, a on jest piękny, święty i wspaniały.
Kiedy znów od Pawełka usłyszymy, że Tarcza służy do wykrywania po fakcie, a nie osłaniania w trakcie?
~tompaw
jak by dobrze zarabiali to by ich lapowki nie krecily
~ss
Czyli godzenie psa z kotem lub ognia z wodą. Tylko ryby nie biorą.
~qwerty
szkolenie z brania lapowek po ciuchu, zatrudniania dyskretniej, hehe
~miro
standarty gangstera od osmiornic PO 2 tyś zł

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki