REKLAMA

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Monika Dekrewicz2023-01-18 07:50analityk Bankier.pl
publikacja
2023-01-18 07:50

Wysokie stawki na kontach oszczędnościowych są zwykle zarezerwowane dla posiadaczy kont osobistych. Dla niektórych może to być dodatkowy argument za zmianą rachunku. Co ciekawe, również tanie konta osobiste kuszą atrakcyjnym oprocentowaniem.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.
fot. Blue Titan / / Shutterstock

Stawki procentowe na kontach oszczędnościowych oscylują obecnie na poziomie 8 proc. w skali roku. Na palcach jednej ręki można policzyć banki, które dadzą klientom zarobić więcej. Pewne jest jedno. Najlepsze propozycje są zarezerwowane dla posiadaczy kont osobistych i to najlepiej tych, którzy jeszcze w danym banku nie utrzymywali oszczędności. Co zatem wybrać? Czy niskie opłaty za konto osobiste, czy wysoką stawkę na koncie oszczędnościowym? Okazuje się, że obecnie można znaleźć oferty spełniające oba warunki.

Jak powstał ranking?

Wybór najtańszych kont osobistych z kontem oszczędnościowym w pakiecie był możliwy dzięki analizie kilku parametrów. Należą do nich:

  • opłata za prowadzenie konta – klienta interesują wyłącznie tanie konta, dlatego do rankingu zostały włączone wyłącznie bezwarunkowo darmowe rachunki,
  • opłata za obsługę karty debetowej – analiza obejmuje najtańszą kartę w ofercie; opłata jest prezentowana w postaci widełek cenowych,
  • oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w ofercie banku – pod uwagę wzięta jest stawka procentowa dostępna dla nowego klienta banku; bank może wymagać spełnienia dodatkowych warunków takich jak dokonywanie płatności kartą czy zapewnienie wpływów na ROR,
  • kwota maksymalna objęta danym oprocentowaniem,
  • okres naliczania podanej stawki procentowej.
Reklama

Na pozycję w tabeli wpływają opłaty za konto i oferowana stawka procentowa. Priorytetowo jest tutaj traktowany cennik dotyczący konta osobistego. Ranking obejmuje najtańsze rachunki banków dostępne dla wszystkich klientów bez względu na ich wiek. Ranking nie obejmuje zatem tzw. kont dla młodych czy kont dla beneficjentów programu rządowego „Rodzina 500+”, czy rachunków typu VIP.

Tanie konta z atrakcyjną stawką

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Lp.

Bank

Konto osobiste

Opłaty za konto osobiste

Warunki konta oszczędnościowego

opłata za prowadzenie  [zł/m-c]

opłata za kartę [zł/m-c]

dostępna stawka procentowa [p.a.]

kwota maks. objęta stawką

okres naliczania

1.

Citi Handlowy

CitiKonto

0 zł

0 zł

8,60%

100 tys. zł

do 31 maja 2023 r.

2.

Nest Bank

Nest Konto

0 zł

0 zł

8,25%

400 tys. zł

pełne 2 miesiące

3.

Volkswagen Bank

Konto e-direct

0 zł

0 zł

4,50%

50 tys. zł

nd

4.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

0 zł

0 – 4 zł

8,00%

200 tys. zł

183 dni

5.

Inteligo

Konto Inteligo

0 zł

0 – 4 zł

0,01%

nd

nd

6.

BNP Paribas Bank Polska

Konto Otwarte na Ciebie

0 zł

0 – 5 zł*

1,00%

nd

nd

7.

Alior Bank

Konto Internetowe

0 zł

0 – 6 zł

7,50%

200 tys. zł

3 miesiące

8.

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

0 zł

0 – 7 zł

8,00%

400 tys. zł

3 miesiące

mBank

eKonto osobiste

0 zł

0 – 7 zł

8,00%

50 tys. zł

3 miesiące

VeloBank

VeloKonto

0 zł

0 – 7 zł

8,00%

400 tys. zł

3 miesiące

9.

PKO Bank Polski

PKO Konto za Zero

0 zł

0 – 10 zł

7,50%

nd

60 dni

10.

Bank Millennium

Millennium 360°

0 zł

0 – 11 zł

8,00%

300 tys. zł

90 dni

*Opłata dotyczy Karty Otwartej na Dzisiaj

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie tabel oprocentowania, taryf opłat i prowizji oraz stron internetowych banków, stan na 13 stycznia 2023 r.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje CitiKonto z oferty Citi Handlowego. To jedna z trzech ofert na rynku, które oferują w pakiecie darmowe konto i bezpłatną kartę debetową. W ich przypadku klienci nie muszą się martwić spełnianiem warunków zwalniających z tych opłat. Na rzecz CitiKonta może dodatkowo przemawiać wysoka stawka na Koncie oszczędnościowym – 8,60 proc. w skali roku to najwyższe oprocentowanie ze wszystkich ofert zgromadzonych w tabeli. Taka stawka jest dostępna w promocji dla nowych klientów „W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem”. Maksymalna kwota objęta podanym oprocentowaniem wynosi 100 tys. zł i obowiązuje do końca maja 2023 r. pod warunkiem spełnienia dodatkowych warunków dotyczących wpływów na konto osobiste. Promocja obowiązuje do 31 stycznia 2023 r. lub osiągnięcia limitu uczestników, którzy wynosi 1500 osób.

Wiceliderem rankingu zostaje Nest Konto, które proponuje zainteresowanym Nest Bank. Podobnie jak CitiKonto jest to rachunek bez opłat za prowadzenie, który w komplecie ma darmową kartę debetową. Nest Bank również należy do banków, które aktywnie walczą o oszczędności klientów. Stawka na promocyjnym Nest Koncie Oszczędnościowym to 8,25 proc. w stosunku rocznym, z której również mogą skorzystać nowi klienci banku. Oferta dotyczy kapitału do 400 tys. zł, a stawka nalicza się przez pełne dwa miesiące.

Pierwszą trójkę zamyka Volkswagen Bank, który od niedawna ponownie oferuje produkty dla klientów indywidualnych. Konto e-direct to rachunek bez opłat za prowadzenie i „debetówkę”. Można skorzystać również z konta oszczędnościowego na 4,50 proc. w skali roku. Podana stawka dotyczy oszczędności do 50 tys. zł. Jest to standardowe oprocentowanie i obowiązuje do momentu zmiany tabeli przez bank.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:Materiał we współpracy
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki