REKLAMA
Tour de spółki

Najpopularniejsze gadżety technologiczne 2014: iPhone 6 na czele stawki

2014-12-29 10:54
publikacja
2014-12-29 10:54
EastNews

iPhone 6, Samsung Galaxy S5 i Galaxy Note 4 najbardziej pożądanymi gadżetami 2014 roku - wynika z rankingu serwisu Yahoo Tech. Zestawienie opracowano na podstawie analizy zapytań wyszukiwarki tej firmy.

(apple.com)

Pierwsze miejsce przypadło najnowszemu modelowi smartfonu Apple'a - iPhone 6. Urządzenie zaprezentowano we wrześniu i tylko w pierwszym tygodniu sprzedano ponad 10 milionów iPhone'ów 6 i 6 Plus. Tuż za nim znalazł się Samsung Galaxy S5; miejsce na podium przypadło jeszcze tzw. fabletowi Samsung Galaxy Note 4 - czyli smartfonowi z ekranem o przekątnej 5.7 cala.

Tuż za podium znalazła się mobilna kamera przeznaczona do rejestracji obrazu w ekstremalnym warunkach - GoPro HERO. Dzięki tej rodzinie produktów sieci społecznościowe przeżywają zalew filmów, których autorami są kaskaderzy-amatorzy. Na piątym miejscu znalazł się iPad Mini, jeden z tabletów produkowanych przez Apple'a. Kolejną pozycję zajmuje konsola opracowana przez Microsoft - Xbox One. Do tej pory sprzedano ponad 10 milionów tych urządzeń. Siódme miejsce przypadło czytnikowi oferowanemu przez Amazona - Kindle Fire.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze konsola Play Station 4 (miejsce ósme) bezpośredni rywal Xbox One, który w zestawieniu przygotowanym przez Yahoo zajmuje szóste miejsce - a także iPad Air oraz kolejna generacja tabletu Microsoftu - Surface Pro 3.

Yahoo Search jest obecnie drugą najpopularniejszą wyszukiwarką na rynku (pierwszą pozycję zajmuje oczywiście produkt firmy Google). Opublikowany w drugiej połowie grudnia ranking potwierdza, że najpopularniejszym segmentem rynku IT są obecnie urządzenia mobilne - tablety i smartfony. (PAP)

łm/ bk/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~raya
Zawsze używałam samsunga, nie mogę nic złego powiedzieć, każdy model działał jak trzeba, ale teraz przyszła pora na iPhone 6, którego wypatrzyłam w salonie ispot i chyba go sobie zamówię. Rozważam raty poprzez sygma bank bo dają możliwość odroczenia płatności do 3 miesięcy w razie jakby coś nie wypaliło z Zawsze używałam samsunga, nie mogę nic złego powiedzieć, każdy model działał jak trzeba, ale teraz przyszła pora na iPhone 6, którego wypatrzyłam w salonie ispot i chyba go sobie zamówię. Rozważam raty poprzez sygma bank bo dają możliwość odroczenia płatności do 3 miesięcy w razie jakby coś nie wypaliło z pieniędzmi.
~Mike_chicago
Mam samsung note 3 od roku i uważam że ma lepsze menu i wiecej wlasciwosci niż iphone6 który ma mój kuzyn......a dzisiaj oglądałem samsunga notę edge i bardzo mi się spodobał i wiem ze będzie to mój nastepny telefon...pzdr
~dolar
iphon 7 ma mieć w planach 14" wyświetlacz, podobno technologicznie jest już to możliwe! :)

Powiązane: Podsumowania 2014, prognozy 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki