Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości

Już po raz szósty Studenckie Forum Business Centre Club ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, trwającym od 10 do 24 marca.

Tak samo jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku konkurs ma formę case study pozwalających pogłębić wiedzę ekonomiczną oraz zdobyć wspaniałe nagrody.

Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości pokazuje jak cenna może okazać się wiedza zdobywana na Podstawach Przedsiębiorczości w szkołach, podczas samodzielnego jej pogłębiania. W zamyśle konkursu jest przekazanie faktu, że najbardziej istotna jest pomysłowość, która wsparta podstawowymi narzędziami i modelami ekonomicznymi prowadzi do najcenniejszych rozwiązań. Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości mają za zadanie pokazać jak może wyglądać przedmiot uczący podstaw przedsiębiorczych.

Organizatorzy dostarczają inspiracji oraz podstawowej wiedzy. Resztę pracy wykonują zespoły, które analizując poszczególne przypadki dochodzą do bardzo ciekawych efektów za sprawą swojego niesztampowego podejścia. Konkurs pokazuje jak ważna jest umiejętność pracy w grupie oraz dostosowywanie się do zmieniającego się otoczenia. Uczestnicy, poprzez twórczą pracę w grupach, rozwiązują problemy, z którymi stykają się na co dzień przedsiębiorcy w rzeczywistych warunkach biznesowych. Celem konkursu jest kształtowanie postawy przedsiębiorczego człowieka oraz rozwój umiejętności interpersonalnych.

Analizowanie konkretnych sytuacji z życia - case study - przybliża realia biznesowe, pokazuje, że najlepszym rozwiązaniem samodzielne odkrycie oraz zdobywanie wiedzy. Najprostszą drogą do tego jest doświadczanie. Opracowywanie rozwiązań napotkanych problemów jest właśnie zdobywaniem wiedzy przez doświadczanie.

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości powstały z inicjatywy studentów aktywnie realizujących się w Studenckim Forum Business Centre Club, którzy chcieliby pomóc swoim młodszym kolegom oraz umożliwić im bardziej świadomy start w kolejny etap w swoim życiu.


Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową konkursu: www.najlepsze-zajecia.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne