Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]

Lokując środki na lokacie, przedsiębiorca nie ma co liczyć na wysokie zyski. Maksymalne oprocentowanie, jakie otrzyma, wynosi 3 proc. w skali roku. Natomiast sięgając po alternatywne rozwiązanie - konto oszczędnościowe - zarobi 2,25 proc., nie zamrażając przy tym środków pieniężnych.

Już od dłuższego czasu nie zanotowaliśmy wzrostu oprocentowania produktów oszczędnościowych dla firm. Przedsiębiorcy, którzy szukają bezpiecznego sposobu na zainwestowanie swoich nadwyżek finansowych, mogą liczyć raptem na 3 proc. w sakli roku na 1-miesięcznej standardowej lokacie terminowej. Przy takim poziomie oprocentowania warto rozważyć alternatywne rozwiązanie, jakim jest konto lokacyjne. Okazuje się, że nawet te obecnie najlepsze na rynku oferują oprocentowanie niższe od najkorzystniejszych depozytów.

(fot. simpson33 / YAY Foto)

Ile zarobisz, lokując 10 tys. zł?

Najwyższe oprocentowanie, jakie może uzyskać przedsiębiorca, który ulokuje swoje środki na koncie oszczędnościowym, wynosi 2,25 proc. w skali roku. Taką ofertę dla klientów przygotował Nest Bank w ramach konta BIZnest Oszczędności. Aby móc skorzystać z najwyżej stawki na rynku, należy założyć podstawowe konto firmowe. Dodatkowo promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie przez dwa pełne miesiące od otwarcia rachunku lokacyjnego.

Na drugim miejscu uplasowały się Idea Bank oraz Alior Bank, które proponują konta lokacyjne ze stawką 2 proc. Niestety i tu przedsiębiorca, w celu uzyskania wyższego oprocentowania, musi spełnić dodatkowe warunki. W przypadku Konta Zyskownego-Biznes jest zobowiązany do otwarcia podstawowego rachunku bieżącego, z którego raz w miesiącu należy wykonać przelew do ZUS bądź US oraz zasilać go kwotą min. 2 tys. zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Warunki

1.

Nest Bank

BIZnest Oszczędności

2,25%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego;
oprocentowanie stałe 2,25% w okresie promocji obejmuje 2 pełne miesiące, od trzeciego miesiąca oproc. wynosi WIBOR 3M - 0,50%

2.

Idea Bank

Konto Zyskowne - Biznes*

2,00%

standardowe oprocentowanie w kolejnym miesiącu od założenia może być podwyższone do 2,00% w przypadku spełnienia warunków:

- posiadanie konta Firma To Ja/ Konto Branżowe

- dokonania przelewu do ZUS/US,

- dokonania wpływu na podstawowy rachunek firmowy prowadzony w banku w formie wpłaty gotówkowej lub przelewu (w tym wpłaty we wpłatomacie) na łączną kwotę nie niższą niż 2000 zł;

w przypadku niespełnienia warunków, oproc. wynosi 1,25%   

Alior Bank

Rachunek Lokacyjny

2,00%

rachunek lokacyjny służy do gromadzenia środków i nadwyżek finansowych, pochodzących wyłącznie z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej; promocyjne oprocentowanie środków obowiązuje na Rachunku Lokacyjnym otwartym przez posiadacza iKonta Biznes, w okresie 3 miesięcy - od 1 dnia roboczego miesiąca następującego po otwarciu Rachunku Lokacyjnego do ostatniego dnia kalendarzowego trzeciego miesiąca po jego otwarciu; po okresie promocyjnym oproc. wynosi 1,30%

3.

Bank Pocztowy

Konto Oszczędnościowe

1,50%

nie wymaga posiadania rachunku podstawowego

4.

BPS

Rachunek Lokacyjny

1,10%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego;

5.

Deutsche Bank

Konto db Oszczędna Firma

1,00%

oprocentowanie dla klientów nie posiadających Rachunku dbNet Biznes 0,75%

* oprocentowanie progresywne, dany próg dotyczy całej kwoty na rachunku

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.04.2018 r.

Natomiast otwierając Rachunek Lokacyjny od Alior Banku, należy liczyć się z tym, że wymagane jest od przedsiębiorcy posiadanie iKonta Biznes, a dodatkowo podwyższone oprocentowanie obowiązuje wyłącznie przez trzy pełne miesiące.

Podium zamyka Bank Pocztowy z Kontem Oszczędnościowym. W jego przypadku przedsiębiorca nie musi martwić się dodatkowymi obostrzeniami, aby uzyskać stawkę 1,50 proc. w skali roku.

Banki nie wynagradzają oszczędnych

Właściciele biznesów, którzy posiadają wolne środki w wysokości 100 tys. zł, nie mają co liczyć na wyższe oprocentowanie niż w przypadku ulokowania niższej kwoty. Maksymalna stawka dostępna na rynku to 2 proc. w skali roku, oferowana przez Nest Bank w ramach BIZnest Oszczędności. Drugie miejsce zajmuje Idea Bank z Kontem Zyskownym Biznes. Przy czym przedsiębiorcy są zobowiązani do spełnienia określonych warunków, które uprawniają do skorzystania z podwyższonego oprocentowania w wysokości 1,85 proc., tj. otwarcia podstawowego rachunku firmowego, wykonywania przelewu do ZUS/US oraz zapewnia wpływu min. 2 tys. zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe dla firm dla kwoty 100 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Warunki

1.

Nest Bank

BIZnest Oszczędności

2,00%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego;

oprocentowanie stałe 2,00% w okresie promocji obejmuje 2 pełne miesiące, od trzeciego miesiąca oproc. wynosi WIBOR 3M - 0,50%

2.

Idea Bank

Konto Zyskowne - Biznes *

1,85%

standardowe oprocentowanie w kolejnym miesiącu do założenia może być podwyższone do 1,85% w przypadku spełnienia warunków:

- posiadanie konta Firma To Ja/ Konto Branżowe

- dokonania przelewu do ZUS/US,

- dokonania wpływu na podstawowy rachunek firmowy prowadzony w banku w formie wpłaty gotówkowej lub przelewu (w tym wpłaty we wpłatomacie) na łączną kwotę nie niższą niż 2000 zł;

w przypadku niespełnienia warunków oproc. wynosi 1,20%

3.

Bank Pocztowy

Konto Oszczędnościowe

1,50%

nie wymaga posiadania rachunku podstawowego

4.

Alior Bank

Rachunek Lokacyjny

1,40%

rachunek lokacyjny służy do gromadzenia środków i nadwyżek finansowych, pochodzących wyłącznie z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej; promocyjne oprocentowanie środków obowiązuje na Rachunku Lokacyjnym otwartym przez posiadacza iKonta Biznes, w okresie 3 miesięcy - od 1 dnia roboczego miesiąca następującego po otwarciu Rachunku Lokacyjnego do ostatniego dnia kalendarzowego trzeciego miesiąca po jego otwarciu; po okresie promocyjnym oproc. wynosi 0,70%

5.

BPS

Rachunek Lokacyjny

1,10%

posiadanie podstawowego rachunku firmowego

* oprocentowanie progresywne, dany próg dotyczy całej kwoty ulokowanej na rachunku

Źródło: Bankier.pl, stan na 11.04.2018 r.

Trzecie miejsce, podobnie jak w przypadku ulokowania środków w wysokości 10 tys. zł, należy do Banku Pocztowego, oferującego na Koncie Oszczędnościowym 1,5 proc. w skali roku.

Mimo że stawki kont lokacyjnych są niższe niż standardowych lokat firmowych, mają nad nimi podstawową przewagę, a mianowicie przedsiębiorca nie musi w ich przypadku zamrażać środków pieniężnych na określony czas. Należy również wziąć pod uwagę, że najwyższe oprocentowanie lokat jest oferowane wyłącznie przy depozytach 1-miesięcznych, natomiast stawki pozostałych są bardzo zbliżone, a nawet w niektórych przypadkach niższe niż kont oszczędnościowych.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ricozez

Hieny systemu finansowego nie są zainteresowane twoimi oszczędnościami i twoimi depozytami w banku,ponieważ zarobek i to wyjątkowy mają głównie na sprzedaży umów kredytowych do których nie potrzebują żadnych pieniędzy !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.