REKLAMA

Najlepsze konta osobiste z premią – maj 2021 r.

2021-05-21 08:00
publikacja
2021-05-21 08:00
Najlepsze konta osobiste z premią – maj 2021 r.
Najlepsze konta osobiste z premią – maj 2021 r.
fot. Daniel Krason / / Shutterstock

Posiadanie statusu nowego klienta to cenna karta przetargowa. Osoby, które do tej pory nie korzystały z rachunku danego banku, mogą obecnie wziąć udział w promocji pozwalającej zarobić nawet kilkaset złotych.

Wysokość opłat podstawowych to jeden z pierwszych parametrów, które zweryfikuje zainteresowany założeniem konta przed złożeniem wniosku. O aktualnych stawkach towarzyszących poszczególnym rachunkom informujemy w standardowym rankingu kont osobistych. Dla części klientów, w tym wyjadaczy wisienek, nie mniej ważna jest premia przysługująca za założenie ROR-u. Który bank kusi najwyższym bonusem?

Konta z najwyższą premią – jak powstał ranking?

Zwycięską ofertę udało nam się wybrać dzięki analizie poniższych parametrów:

  • wysokość dostępnej premii dla nowego klienta,
  • opłata za prowadzenie rachunku,
  • opłata za obsługę karty.

Pod uwagę wzięliśmy flagowe rachunki banków objęte obecnie promocją skierowaną do nowego klienta. Punktem wyjścia do ustalenia kolejności rankingu była wysokość premii lub wartość nagrody – pod uwagę wzięliśmy również oferty z bonami uprawniającymi do tańszych zakupów u wskazanego partnera. Do analizy nie włączaliśmy rachunków dedykowanych określonym grupom (np. konta dla młodych, konta 500+) czy kont typu premium.

Najlepsze konta osobiste z bonusem

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Alior Bank z Kontem Jakże Osobistym. Bank oferuje rekordową obecnie premię dla nowych klientów w wysokości 720 zł, o którą można się starać przez 12 kolejnych miesięcy. W każdym z nich można zarobić 60 zł za spełnienie poszczególnych warunków. Premia miesięczna jest podzielona na trzy części po 20 zł (nagroda I, II i III stopnia), więc w przypadku ominięcia któregoś z wymogów nagród II i III stopnia klient nie traci całej miesięcznej puli – wymagane jest jednak odhaczenie kryteriów nagrody I stopnia.

Wśród sprawdzanych przez bank kryteriów jest zapewnianie wpływów, wykonywanie transakcji bezgotówkowych, logowanie do aplikacji mobilnej, dokonywanie płatności za pomocą usług "Bilety i parkingi" lub "Autostrady" czy posiadanie produktu kredytowego. Konto Jakże Osobiste ma jeszcze jedną zaletę. Wśród dostępnych korzyści jest moneyback w wysokości 1% za płatności mobilne, dostępny dla wszystkich posiadaczy konta, który może w ciągu miesiąca przynieść kolejne 20 zł zysku, co w połączeniu ze wspomnianą wyżej premią daje w sumie 960 zł. Opłata za prowadzenie konta i kartę wynosi odpowiednio 10 i 5 zł. Obu opłat można uniknąć pod warunkiem zapewnienia wpływu w wysokości min. 1500 zł oraz dokonania płatności kartą na co najmniej 300 zł.

Konta osobiste z bonusem za otwarcie – maj 2021

Lp.

Bank

Nazwa konta

Premia za otwarcie

Opłata za konto / m-c

Opłata za kartę/  m-c

1.

Alior Bank

Konto Jakże Osobiste

720 zł

0-10 zł

0-5 zł

2.

Credit Agricole

Konto dla Ciebie

500 zł

0-7 zł

0-9 zł

3.

Bank Millennium

Konto 360°

400 zł*

0-8 zł

0-7 zł

4.

BNP Paribas Bank Polska

Konto Otwarte na Ciebie

350 zł**

0 zł

0-3 zł

5.

PKO Bank Polski

PKO Konto za Zero

350 zł*

0 zł

0-10 zł

6.

Citi Handlowy

CitiKonto

300 zł**

0 zł

0 zł

7.

mBank

eKonto osobiste

250 zł

0 zł

0-7 zł

8.

Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę

250 zł

0-6 zł

0-8 zł

9.

ING Bank Śląski

Konto z Lwem Direct

160 zł

0 zł

0-7 zł

10.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne

100 zł

0-6 zł

0-3 zł

11.

Getin Noble Bank

Konto Proste Zasady

50 zł*

0-9 zł

0 zł

*Nagroda częściowo wypłacana w bonach,

**Nagroda wypłacana w bonach

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl, stan na 17 maja 2021 r.

Na miejscu drugim uplasowało się Konto dla Ciebie z oferty Credit Agricole. Bank zajmuje pozycję wicelidera dzięki wysokiej premii dla nowych klientów w wysokości 500 zł. Bank wypłaci pierwsze 50 zł za założenie rachunku i zapewnienie wpływu w wysokości 300 zł. Posiadacze rachunku, którzy polują na najwyższy bonus (do wyboru dodatkowe 50, 150 lub 450 zł premii) będą zobowiązani do dokonywania miesięcznie 10 transakcji kartą, telefonem, zegarkiem lub Blikiem. Sama premia to 3% zwrotu dokonywanych płatności. Maksymalny zwrot miesięczny to 25 zł, co daje w ciągu 18 miesięcy 450 zł. Bank pobiera za prowadzenie rachunku opłatę w wysokości 7 zł. Nieco wyższa stawka, bo 9 zł, jest pobierana za korzystanie z karty debetowej. W przypadku obu tych pozycji w cenniku obowiązuje ten sam warunek zwalniający – zapewnienie wpływów w wysokości 1000 zł i dokonanie co najmniej jednej płatności kartą.

Czołową trójkę zestawienia zamyka Bank Millennium, który nowym klientom decydującym się na Konto 360°, jest skłonny wypłacić do 400 zł. Pierwsza nagroda, tj. bon do sieci sklepów Biedronka o wartości 50 zł, przysługuje za samo otwarcie konta i wyrażenie zgód marketingowych. Bonus pieniężny w wysokości 250 zł jest związany ze spełnianiem warunków bezpłatności konta – taka kwota wpadnie na konto klienta, jeśli nie zapomni on o ich realizacji przez cztery kolejne miesiące. Bank również sprawdzi, czy klient zalogował się do aplikacji mobilnej i potwierdził swoją tożsamość w placówce, jeśli otworzył rachunek przez tzw. selfie. Ostatnie 100 zł przysługuje za podpisanie umowy pożyczki na min. 5000 zł. Korzystanie z konta i karty może kosztować odpowiednio 8 i 7 zł, jeśli nie zostanie spełniony warunek zwalniający tj. zapewnienie wpływu w wysokości 1000 zł oraz dokonanie co najmniej jednej płatności kartą.

Monika Dekrewicz

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (6)

dodaj komentarz
demeryt_69
Wczoraj był ten sam tekst ... nawet błędy te same - premia w Handlowym to nie 300 tylko 150 zeta ... LITOŚCI :)
demeryt_69
https://www.bankier.pl/wiadomosc/10-najlepszych-kont-osobistych-ktore-pozwola-zarobic-maj-2021-r-8116742.html
kamilke
W banku internetowym BlackCatCard macie darmowe konto i kartę. Zakłada się całkowicie on-line, bez wychodzenia z domu.

Dodatkowo dla nowych klientów oferują 20 euro, czyli około 100 zł premii :>
demeryt_69
To przekręt maltański ... uparty jesteś :)
kamilke odpowiada demeryt_69
Bo to nie jest przekręt, pozdrawiam

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki