REKLAMA

Nawet 1500 zł premii za konto firmowe [Ranking]

Dominika Florek2021-01-15 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-01-15 06:00
fot. Vlada Karpovich / Pexels

Nawet 1,5 tys. zł zarobią rekordziści na koncie firmowym. Banki kuszą atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi na rachunkach biznesowym, premiują transakcje bezgotówkowe i przelewy do ZUS-u w odpowiedniej wysokości oraz zawarcie umowy o terminal płatniczy.

Na koncie firmowym można zarobić, ponad połowa banków „rozdaje” gotówkę klientom. Z puli 11 instytucji biorących udział w styczniowym rankingu rachunków biznesowych aż sześć przygotowało dodatkowe okazje do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Przedsiębiorcy mogą zarobić do 1,5 tys. zł za wykonanie dodatkowych aktywności na koncie.

Ranking kont firmowych z premią Bankier.pl – styczeń 2021 r.
Lp. Nazwa banku Nazwa rachunku Opłata za prowadzenie Suma premii
1. Alior Bank iKonto Biznes

0 zł 1 500 zł
2. Bank Peako  Promocja „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”

0 zł 1 100 zł
3. Santander Bank Polska Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji dla przedsiębiorców V”

0 zł 1 000 zł
4. Bank Millennium "Noworoczna promocja z Kontem Mój Biznes"

0 zł 500 zł
5. Nest Bank BIZnest Konto

0 zł 400 zł
6. Envelo Bank EnveloKonto Firmowe

0 zł 200 zł
Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 13.01 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Korzystając ze styczniowego rankingu najlepszych kont firmowych, sprawdziliśmy, które banki oferują przedsiębiorcom oprócz atrakcyjnych warunków prowadzenia rachunku dodatkową gotówkę. Braliśmy pod uwagę tylko premie związane z wykonaniem aktywności przez klienta dotyczących prowadzonego rachunku związanych m.in. z wykonaniem przelewów do ZUS-u czy US, zawarciem umowy o terminal oraz zapewnienie wpływów w odpowiedniej wysokości.

Alior Bank – bezpłatne konto i „1500 zł dla firm”

Liderem rankingu najtańszych kont firmowych z premią jest Alior Bank. Klienci, którzy założą iKonto Biznes, zarobią do 1500 zł w ramach promocji „1500 zł dla firm”. Alior „płaci” przedsiębiorcom różne kwoty za wykonanie określonych aktywności na rachunku biznesowym. Bank premiuje:

 • wykonanie pierwszego przelewu w miesiącu do ZUS-u (min. 250 zł) lub do US (min. 500 zł) – 20 zł,
 • miesięczne transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł – 25 zł,
 • wykonanie pierwszego w miesiącu przelewu SEPA (min. 100 euro) – 10 zł,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł) – 10 zł,
 • wymianę walut lub przewalutowanie min. 5000 zł jednostek waluty obcej (bez udziału PLN) – 25 zł,
 • wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych lub w walucie obcej w kraju – 15 zł.

Alior Bank oprócz wymienionych sześciu aktywności nagradza utrzymywanie średniego miesięcznego salda rachunku na określonym poziomie. W zależności od poziomu środków na koncie firmowym przedsiębiorcy mogą zarobić od 0 do 20 zł:

 • 0 zł – średnie saldo do 10 000 zł,
 • 5 zł – średnie saldo od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł,
 • 10 zł – od 50 000,01 zł do 100 000 zł,
 • 20 zł – od 100 000,01 zł.

Przedsiębiorca maksymalnie otrzyma 125 zł miesięcznie po wykonaniu wszystkich aktywności oraz utrzymaniu salda na rachunku na najwyższym poziomie. Promocja „1500 zł dla firm” trwa przez rok od zawarcia umowy z Alior Bankiem, w związku z tym klient biznesowy zarobi do 1500 zł przez 12 miesięcy.

Prowadzenie iKonta Biznes jest bezpłatne bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Promocja „1500 zł dla firm” w Alior Banku trwa do odwołania.

Bank Pekao – „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”

Drugie miejsce w rankingu należy do Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao, który oprócz bezpłatnego prowadzenie konta daje przedsiębiorcom możliwość zarobienia do 1100 zł w promocji „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”. 200 zł otrzymają klienci biznesowi, którzy otworzą rachunek firmowy Konto Przekorzystne Biznes oraz wykonają:

 • przelewy do ZUS-u w kolejnych 3 miesiącach następujących po miesiącu otwarcia rachunku – min. na kwotę 100 zł miesięcznie,
 • min. 3 przelewy inne niż do ZUS-u przez aplikację mobilną PeoPay na kwotę min. 100 zł do 3 pełnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku,
 • min. 3 transakcje bezgotówkowe (min. 100 zł) kartą debetową w ciągu trzech miesięcy.

Dodatkowo jeżeli przedsiębiorca otworzy konto firmowe za pośrednictwem strony internetowej banku, bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub infolinii banku otrzyma jednorazową nagrodę w wysokości 100 zł. W ramach promocji kolejne 100 zł dostaną klienci biznesowi, którzy zarejestrują jednoosobową działalność gospodarczą korzystają z Profilu Zaufanego dostępnego w bankowości elektronicznej Banku Pekao.

Czwartą premiowaną aktywnością dla użytkowników Konta Przekorzystne Biznes jest zawarcie umowy o kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową. Można otrzymać jednorazowo bonus w wysokości 300 zł. Klient, żeby otrzymać premię, musi podpisać umowę na kwotę kredytu lub pożyczki wyższą niż 20 tys. zł. W przypadku karty kredytowej jej limit musi wynieść min. 20 tys. zł.

Natomiast nagrodę w wysokości 200 zł otrzymają przedsiębiorcy za zawarcie umowy o terminal płatniczy oraz w terminie do 3 miesięcy od miesiąca następującego po podpisaniu umowy przyjmą na nim transakcje, których łączna suma wyniesie min. 500 zł. Premii nie otrzymają osoby prowadzące biura podróży/turystyczne, kantory, lombardy, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż detaliczną oraz produkcję broni i amunicji.

300 zł otrzymają klienci firmowi, którzy w ciągu pół roku od zawarcia umowy zdecydują się na produkt kredytowy – kredyt, pożyczkę lub kartę. Przedsiębiorcy dostaną nagrodę, jeżeli w ciągu 6 miesięcy zdecydują się na jeden z następujących produktów banku:

 • kredyt zabezpieczony gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł,
 • pożyczkę zabezpieczoną gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł,
 • kartę kredytową Mastercard z sumą limitów kart wydanych w ramach tej umowy na kwotę min. 20 000 zł.

Oprócz wymienionych aktywności ostatnią z nich jest wymiana waluty. Jednorazowa nagroda dla klientów biznesowych w wysokości 200 zł przysługuje przedsiębiorcom, którzy wymienią walutę na łączną kwotę stanowiącą równowartość min. 20 000 zł w ciągu trzech miesięcy od otworzenia konta bankowego.

W ramach promocji „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę" klienci firmowi przez rok mogą korzystać z bezpłatnego konta bankowego, aby z niej skorzystać, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych przez przedsiębiorcę. Oferta obowiązuje do 31 marca 2021 r.

Santander Bank Polska – darmowy rachunek plus 1000 zł

Stawkę na podium zamyka Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku z „Promocją dla przedsiębiorców V”. Klienci biznesowi otrzymają łącznie 1000 zł, z czego 100 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy. Aby otrzymać nagrodę, przedsiębiorca musi aktywować terminal w przeciągu 6 miesięcy od momentu przystąpienia do umowy.

Z kolei 900 zł klienci firmowi mogą otrzymać w ramach zwrotu gotówki w wysokości 3 proc. wartości płatności bezgotówkowych przez okres 6 pierwszych miesięcy od otworzenia rachunku biznesowego. Maksymalnie miesięcznie przedsiębiorca może zarobić 150 zł, a w czasie trwania promocji – 900 zł zwrotu. Warunkiem otrzymania nagrody jest wykonanie przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego na kwotę co najmniej 200 zł w miesiącu.

„Promocja dla przedsiębiorców V” znosi opłaty za prowadzenie rachunku bankowego na okres 24 miesięcy. Warunkiem skorzystanie z niej jest wyrażenie zgody przez klienta biznesowego na przetwarzanie danych marketingowych w banku, kontakt telefoniczny oraz elektroniczny w celach marketingowych. Promocja trwa do 31 marca 2021 r.

Bank Millennium – 500 zł premii i 0 zł za konto

Na czwartej pozycji tuż poza czołówką jest "Noworoczna promocja z Kontem Mój Biznes" od Millennium Banku. Przedsiębiorcy mogą zarobić do 500 zł. Bank wypłaci klientowi biznesowemu premię w wysokości 200 zł, jeżeli w marcu, kwietniu oraz maju 2021 łącznie:

 • wykona transakcje kartą na min. 500 zł, lub wykona 1 przelew do ZUS na 250 zł,
 • otrzyma min. 1000 zł wpływów zewnętrznych na konto.

Czwartą premiowaną aktywnością dla użytkowników Konta Przekorzystne Biznes jest zawarcie umowy o kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową. Można otrzymać jednorazowo bonus w wysokości 300 zł. Klient, żeby otrzymać premię, musi podpisać umowę na kwotę kredytu lub pożyczki wyższą niż 20 tys. zł. W przypadku karty kredytowej jej limit musi wynieść min. 20 tys. zł.

Dodatkowo jeżeli uczestnik promocji wykona wymienione aktywności, to ma możliwość otrzymania 300 zł. Premia dotyczy zawarcia umowy o terminal płatniczy oraz zapewni wpływy w wysokości min. 1000 zł w okresie od 1 stycznia do 31 maja.

Promocja trwa do 31 marca 2021 r.

Nest Bank – 400 zł za terminal płatniczy

BIZnest Konto za darmo i 400 zł od Nest Banku uplasowało go na piątej pozycji w rankingu. Promocja "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" dotyczy klientów, którzy w ciągu 60 dni od zawarcia umowy zapewnią na rachunku firmowym wpływy transakcji bezgotówkowych. Wysokość premii uzależniona jest od okres trwania umowy, na jaką zdecyduje się klient podczas jej podpisywania:

 • 12 miesięcy – 100 zł,
 • 24 miesięcy – 200 zł,
 • 36 miesięcy – 300 zł,
 • 48 miesięcy – 400 zł.

BIZnest Konto jest darmowe przez nielimitowany okres czasu oraz bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Promocja "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" obowiązuje do odwołania.

Envelo Bank – 200 zł zwrotu za przesyłki

Ranking zamyka EnveloKonto Firmowe od Envelo Banku. W ramach promocji „EnveloBonus za e-zakupy” przedsiębiorcy mogą zarobić 2 zł zwrotu za każde zakupy powyżej 30 zł przy wybraniu opcji dostawy z Pocztą Polską. Maksymalnie w ramach programu klienci firmowi mogą otrzymać do 200 zł zwrotu w ciągu roku (do 20 zł miesięcznie).

EnveloKonto Firmowe jest w pełni darmowe bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Program „EnveloBonus za e-zakupy” trwa do odwołania.

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców.

Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bankowość dla firm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki