REKLAMA

Nadzieja dla Drewexu - akcje rosną o 50%

2013-07-11 13:40
publikacja
2013-07-11 13:40
Spółka Drewex otrzymała ofertę inwestycyjną, otwierającą nowe możliwości. Na drodze stoi jednak sąd z decyzją o upadłości likwidacyjnej spółki. Kurs rośnie o 50% do poziomu 0,18 zł za akcję.

Producent mebli dziecięcych - firma Drewex, otrzymała ofertę inwestycyjną od c2m, spółki menadżersko-inwestycyjnej. Potencjalny inwestor posiada w swoim portfelu firmę Soflin, zajmującą się produkcją i handlem meblami młodzieżowymi. Sprzedaż Soflinu koncentruje się przede wszystkim na rynkach zagranicznych. „Byłoby to bardzo dobre dla spółki – większe rynki zbytu, zdywersyfikowanie oferty. Przed Drewexem pojawiłyby się nowe możliwości” – komentuje dla Bankier.pl prezes spółki, Paweł Paluchowski.

Największą przeszkodą wyjścia Drewexu na prostą, jest obecnie postępowanie upadłościowe spółki zamienione przez Sąd Rejonowy z układowego na likwidacyjne. W sprawie decyzji sądu zostało złożone zażalenie, jednak termin posiedzenia nie jest wyznaczony. „Dokumenty są już w Sądzie Okręgowym. Kiedy natomiast nastąpi posiedzenie i czy sąd zdecyduje się wysłuchać zarząd i potencjalnego inwestora, trudno mi powiedzieć” – mówi prezes. Zapytany, co oferta oznacza dla obecnych inwestorów, jeżeli zostałaby zaakceptowana przez sąd i czy może się wiązać z ewentualną emisją akcji, odpowiada, że na tym etapie ciężko mówić o jakichkolwiek szczegółach.

Skontaktowaliśmy się również ze Zbigniewem Gachem, syndykiem prowadzącym postępowanie likwidacyjne spółki Drewex, pytając o obecną działalność spółki. Otrzymaliśmy informację, że żaden majątek trwały na chwilę obecną nie został wyprzedany, a produkcja, choć jest wygaszana, trwa. Kończone są już przyjęte zamówienia, spółka nie przyjmuje natomiast nowych większych zleceń, których nie jest w stanie realizować – mówi Gach. Duża liczba pracowników pozostaje na wypowiedzeniach do 30 września.

Zapytany o propozycję od c2m syndyk odpowiada - "ofertę c2m otrzymałem drogą e-mailową wczoraj, nikt ze mną nie rozmawiał o konkretach oferty. Sąd Okręgowy w Krakowie w chwili obecnej rozpoznaje zażalenie Zarządu DREWEX S.A. na postanowienie Sądu Rejonowego VIII Wydziału Gospodarczego zmieniającego sposób postępowania upadłościowego z możliwości zawarcia układu na likwidację majątku."

Reklama

Dzisiaj w południe akcje Drewexu zyskują 50 proc. na wartości, a obroty osiągnęły poziom najwyższy od czterech miesięcy – ponad 150 tys. zł Od początku tego roku ceny akcji spadły o ponad 60 proc.

MŚ, AS/Bankier.pl

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki