REKLAMA
TYLKO U NAS

Na świecie zabrakło różowej farby. Winny przemysł filmowy, a dokładnie jeden film

Agata Wojciechowska2023-06-09 06:00redaktor
publikacja
2023-06-09 06:00

Pudrowy róż, malinowy róż, różowy róż - to znak charakterystyczny filmu pełnometrażowego "Barbie". Jak się okazuje, produkcja doprowadziła do globalnego kryzysu. Scenografia wymagała tak dużej ilości farby określonego i jedynego słusznego dla tej postaci koloru, że zaczęło jej brakować w fabrykach.

Na świecie zabrakło różowej farby. Winny przemysł filmowy, a dokładnie jeden film
Na świecie zabrakło różowej farby. Winny przemysł filmowy, a dokładnie jeden film
fot. Barbie the Movie / / Facebook

"Żyjąca w idealnym bajkowym świecie Barbie przechodzi kryzys egzystencjalny" - takim sloganem reklamuje się ten pełnometrażowy film o perypetiach najsłynniejszej lalki świata. To jednak nie miało wpływu na kolor, jakiego użyto podczas tworzenia scenografii miasteczka Barbieland. 

"Zużyliśmy tyle farby, ile mogliśmy dostać" - przyznaje wiceprezes Warner Bros. Lauren Proud w "Los Angeles Times". Chodzi szczególnie o fluorescencyjny odcień landrynkowego różu. Wymalowano nim nie tylko fasady domów, ale także meble, zjeżdżalnie, samochody, drogi, latarnie, podłogi i inne akcesoria. Tym samym produkcja kupowała farbę, gdzie tylko się dało, doprowadzając niemal do światowego wyczerpania zasobów różu. Potwierdziła to m.in. scenografka Sarah Greenwood w rozmowie z Architectural Digest, kwitując to słowami "na świecie zabrakło różu".

Z kolei reżyserka Greta Gewig powiedziała w wywiadzie, że ten odcień jest niezbędny w filmie, gdyż dzięki niemu zachowany został dziecięcy charakter estetyki filmu. - Zaplanowałam, że róże mają być jasne aż do przesady. Nie chcę zapomnieć, za co pokochałam Barbie, będąc dzieckiem - dodaje. 

I choć brzmi to fantastycznie, to jest to tylko połowa prawdy. Pandemia COVID-19 zablokowała dostawy farb z Chin. Dodatkowo główny ich dostawca w USA musiał zmierzyć się z falą mrozów na początku 2021 roku, które spowodowały, że część materiałów z ich magazynów była niezdatna do użycia. 

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Premiera filmu zapowiedziana jest na 21 lipca. W główne role wcielają się Margot Robbie („Legion samobójców", Wilk z Wall Street”), Ryan Gosling („La la land", "Pamiętnik" czy "Blade Runner 2049”) oraz Will Farell („Zoolander”).

***

Popkultura i pieniądze w Bankier.pl, czyli seria o finansach "ostatnich stron gazet". Fakty i plotki pod polewą z tajemnic Poliszynela. Zaglądamy do portfeli sławnych i bogatych, za kulisy głośnych tytułów, pod opakowania najgorętszych produktów. Jakie kwoty stoją za hitami HBO i Netfliksa? Jak Windosorowie monetyzują brytyjskość? Ile kosztuje nocleg w najbardziej nawiedzonym zamku? Czy warto inwestować w Lego? By odpowiedzieć na te i inne pytania, nie zawahamy się zajrzeć nawet na Reddita.

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (6)

dodaj komentarz
pstrzezek
Powielanie „newsa” z d..py po to tylko by robić promocje dla gniota bez fabuły

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki