Na polskim rynku VC brakuje rund powyżej 1 miliona. Kto sfinansuje rozwój startupów

W Polsce działa 130 funduszy venture capital. W co inwestują, jaka jest ich kondycja i prognozy rozwoju, ujawnia raport Fundacji Startup Poland, którego premiera już 8 maja podczas Infoshare w Gdańsku.

Jak wynika z najnowszego raportu Startup Poland “The Golden Book of Venture Capital in Poland 2019”, Polski rynek VC przeżywa obecnie ilościowy boom. Według autorów raportu jego wartość na koniec 2019 roku powinna zbliżyć się do 1 miliarda złotych.

“Od zeszłego roku pojawiły się dziesiątki nowych funduszy, które deklarują chęć zainwestowania w polskie spółki technologiczne, dysponując średnim kapitałem w kwocie blisko 83 milionów złotych. Mimo to, w Polsce nadal brakuje inwestycji powyżej 1 miliona złotych, co stanowi poważną barierę rozwoju dla rodzimych startupów.” - mówi Julia Krysztofiak - Szopa, prezes Startup Poland

“Żeby poznać przyczyny tej sytuacji, jako pierwsi w kraju, postanowiliśmy sprawdzić kondycję polskiego venture capital i zbadać jaka jest realna wartość, jakość i liczba inwestycji polskich VC. W tym celu przebadaliśmy ponad 70 ze 130 działających na polskim rynku funduszy. Wiedza, którą udało nam się zebrać w raporcie nie była dotąd dostępna. Dzisiaj ma szansę posłużyć całemu ekosystemowi startupowemu w Polsce.” - dodaje prezes.

Szczegółowy raport, który pokazuje, w jakim punkcie rozwoju znajduje się branża VC oraz jakie największe przeszkody stoją na jej drodze, zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji Infoshare, 8 maja w Gdańsku.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.