Na majówkę pociągiem lub autobusem. Ceny i promocje u przewoźników

2017-04-20 06:00
publikacja
2017-04-20 06:00

Rabat nawet 30% za wcześniejszy zakup biletów, specjalna oferta dla rodzin, bilet dziesięciodniowy czy nowe oraz dodatkowe połączenia – to oferta dla turystów, którzy zdecydują się zwiedzać kraj podczas nadchodzącej majówki.

Z początkiem maja rozpoczyna się sezon turystyczny. Wiele osób za kierunek podróży wybiera zagraniczne ciepłe kraje, jednak nadal nie brakuje zwolenników zwiedzania urokliwych miejsc znajdujących się na terenie kraju. W tym roku sprzyjającym okresem jest długa majówka, która może trwać nawet 9 dni w przypadku wykorzystania 3 dni urlopu. Na tę okazję krajowi przewoźnicy przygotowali promocje, które mają zachęcić turystów do wybrania ich środka transportu.

Na majówkę pociągiem lub autobusem. Ceny i promocje u przewoźników

Nieograniczone podróże z koleją

Przewozy Regionalne Polregio przygotowały promocję na majówkę 2017 r., która daje możliwość podróżowania przez 10 dni za atrakcyjną cenę. Bilet w specjalnej ofercie „Majówka z Polregio” uprawnia do podróży od godziny 18:00 28 kwietnia do godziny 06:00 8 maja 2017 r. Turyści mogą podróżować pociągami REGIO oraz InterREGIO bez ograniczeń. Należy jednak pamiętać, że nie honorują go pozostali przewoźnicy - m.in. Koleje Śląskie, Koleje Dolnośląskie czy Koleje Wielkopolskie. Bilet dostępny jest w sprzedaży od 20 kwietnia, jego cena wynosi 95 zł. Dodatkowo osoby poniżej 26. roku życia za bilet zapłacą 49 zł (dotyczy to wszystkich, nie tylko uczniów).

Osoby, które planują podróż innymi pociągami mogą skorzystać z biletu turystycznego Polregio. Niestety w tym przypadku nie będzie on wydłużony na cały okres majówki  – obowiązuje od godziny 18:00 28 kwietnia do godziny 06:00 2 maja 2017 r. 

Przewozy Regionalne przygotowały również ofertę dla osób podróżujących w towarzystwie od jednej do trzech osób, do tej samej stacji przeznaczenia. Koszt biletu dla pierwszej osoby liczony jest według stawki taryfy normalnej, natomiast dla pozostałych osób bilety są tańsze o ok. 1/3 od standardowej ceny. Dodatkowo w ramach promocji turyści mogą podróżować pociągami Regio po całym kraju, InterRegio na trasie Łódź - Warszawa oraz przewoźnikami regionalnymi m.in. Arrivy RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolskie czy Koleje Małopolskie.

Majowe podróże można również zaplanować z PKP Intercity. Przewoźnik nie przygotował specjalnej promocji na tę okazję, jednak w swojej ofercie posiada klika rozwiązań, dzięki którym można zaoszczędzić. Między innymi osoby, które zaplanują wyjazdy na majówkę i z wyprzedzeniem zakupią bilet, mogą liczyć na rabat do 30%:

  • zniżka 30% dostępna od 30 do 15 dnia przed dniem wyjazdu;
  • zniżka 20% dostępna od 14 do 1 dnia przed dniem wyjazdu;
  • zniżka 10% dostępna od 6 do 2 dnia przed dniem wyjazdu.

Dodatkowo w swojej ofercie PKP Intercity posiada pulę biletów w specjalnej cenie - Super Promo. Są one dostępne najwcześniej 30 dni przed odjazdem, aż do wyczerpania limitu.

Ceny i promocje PKP Intercity oraz Polregio - majówka 2017 r.

Przewoźnik

Rodzaj biletu

Cena

Rodzaj dostępnych pociągów

Przewozy Regionalne

Majówka z Polregio

95 zł
(49 zł poniżej 26 lat)

Regio

Przewozy Regionalne

Bilet Turystyczny

45 zł

Arrivy RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Małopolskie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Przewozy Regionalne

Mini Bilet Turystyczny

39 zł

Regio

Przewozy Regionalne TY i raz, dwa, trzy

dla pierwszej osoby bilet jednorazowy wg normalnej taryfy, dla pozostałych osób bilety tańsze o ok. 1/3

Regio, InerRegio, Arrivy RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolskie i Koleje Małopolskie

PKP Intercity

Super Promo

od 29 zł

IC, EIC

PKP Intercity

Bilet Weekendowy

84 zł

TLK, IC

PKP Intercity

Bilet Weekendowy Max

164 zł

TLK, IC, EIC, EIP (do pociągu EIP wymagana jest dopłata 10 zł)

PKP Intercity

Bilet Rodzinny

jednorazowy bilet z ulgą 30%

TLK, EIP, EIC, IC

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez PKP Intercity oraz Polregio, stan na 19.04.2017 r.

Szykując się do rodzinnego wyjazdu, można skorzystać też ze specjalnej oferty przeznaczonej dla rodzin z dzieckiem poniżej 16. roku życia. Bilet rodzinny przeznaczony jest dla 2 do 5 osób, pod warunkiem, że jedną z nich stanowi dziecko, które nie ukończyło 16 lat. W ramach oferty PKP Intercity przygotowanej dla podróżujących rodzin wszyscy otrzymają 30-proc. zniżkę. Warto również pamiętać, że dzieci, które nie ukończyły 4. roku życia, podróżują pociągami przewoźnika za darmo.

Natomiast pasażerowie, którzy planują odwiedzić klika miejsc w ciągu weekendu, mogą skorzystać z biletu weekendowego umożliwiającego wielokrotne przejazdy. Obowiązywać on będzie od godziny 19:00 29 kwietnia do godziny 6:00 rano 2 maja 2017 r. lub od godziny 19:00 2 maja do godziny 6.00 4 maja 2017 r. Należy pamiętać, że posiadanie biletu weekendowego umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC, natomiast na Bilet weekendowy max można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów EIP, EIC, IC i TLK.

Podróże busem

Pasażerowie planujący podróże Polskim Busem mogą dokonywać rezerwacji począwszy od 1 kwietnia, aż do końca maja. Ceny biletów rozpoczynają się od 1 zł. Należy jednak pamiętać o dodatkowej opłacie rezerwacyjnej wynoszącej 1 bądź 5 zł, w zależności od rodzaju wybranego miejsca. Drożej zapłacą osoby, które zarezerwują miejsca premium, czyli takie, które znajdują się przy stolikach, z tyłu lub z przodu autokaru.

Osoby, które wybierają się na wyjazd razem z dziećmi do 6. roku życia, za bilet dla dziecka nie płacą. Obowiązywać będzie jedynie opłata rezerwacyjna. Należy jednak pamiętać, że promocja obowiązuje wyłącznie na trasach krajowych.

Warto podkreślić, że przewoźnik daje możliwość rezerwacji biletów, które obejmują wszystkie trasy w ramach całej siatki połączeń PolskiBus.com, w tym również partnerów: Arriva, Żak Express, Mobilis Group, BP Tour, Garden Service, AlbatrosBUS, Eurolines Lt oraz Ideal Travel.

Obok promocji ogólnokrajowych przed majówką warto też sprawdzić, czy lokalni przewoźnicy na terenie poszczególnych miast nie wprowadzili specjalnych ofert, które obniżą koszt naszych przejazdów.

Katarzyna Rostkowska

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Adam
cóż warto popatrzeć na www.almoc.pl - pokazują czasy przejazdów Regio w 2017 roku np Kraków - Warszawa.... masakra
~plebs
Z Itercity polecam. Sprzedaja wiecej biletow niz miejsc a chamski kanar ma to gdzies ze stoisz. Patologia.
~stachc
polecam Karamba - jedzie pociąg do posłuchania na youtube
mhm
Na jaki pociąg? Sporo Intercity jeżdżę, ale coś takiego mnie nie spotkało, a bym się $%*$#%#@!

Np. w pendolino ponoć ze względów bezpieczeństwa stać nie wolno, więc pewnie tam tak nie robią...
~Wrocław odpowiada mhm
Ja się spotkałem z taką sytuacją, że miałem bilet sprzedany na miejsce zajęte przez panią(porównaliśmy bilety, te same numery), ale było mało ludzi i siadłem obok.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki