Na Wall Street minimalne zmiany

2020-08-14 23:08
publikacja
2020-08-14 23:08
fot. Andrew Kelly / FORUM

Indeksy w USA przez większość dnia kontynuowały lekkie spadki po nieudanym ataku S&P 500 na historyczny szczyt, ale na zamknięciu Dow Jones wyszedł na plus. Rynki analizują najnowsze dane gospodarcze i informacje na temat impasu w negocjacjach nad pakietem stymulacyjnym w USA.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,12 proc. i wyniósł 27.931,02 pkt.

S&P 500 zniżkował 0,02 proc. i wyniósł 3.372,85 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,21 proc., do 11.019,30 pkt.

Applied Materials rósł 6,5 proc. po opublikowaniu prognozy przychodów w czwartym kwartale powyżej szacunków analityków po odbiciu popytu na sprzęt i usługi związane z półprzewodnikami.

Notowania Tesli zwyżkowały 2 proc. po tym, jak Morgan Stanley podwyższył rekomendacje dla akcji spółki do "równoważ" z "niedoważaj".

Akcje Ventas szły w górę o 2 proc. RBC Capital podniósł rekomendację dla akcji spółki do "przeważaj" z "neutralnie".

Lekko zniżkowały akcje z Big Tech: Amazon, Alphabet, Apple i Facebook.

Lider większości w Senacie Mitch McConnell powiedział, że Senat ma teraz przerwę w obradach i nie będzie głosował do 8 września. Chociaż senatorowie, podobnie jak kongresmeni Izby Reprezentantów, mogą zostać wezwani z 24-godzinnym wyprzedzeniem, jeśli zostanie zawarta umowa ws. pakietu stymulacyjnego.

„Nadal mam nadzieję, że w nadchodzących tygodniach dojdziemy do jakiejś ponadpartyjnej umowy” - powiedział McConnell, opuszczając salę Senatu.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że nie wznowi rozmów z Republikanami w sprawie pakietu, dopóki nie zwiększą oni oferty pomocy o 1 bilion dolarów.

Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow powiedział, że administracja i Demokraci znajdują się w „impasie”.

„Biorąc pod uwagę obecny impas fiskalny, jest bardzo mało prawdopodobne, aby konsumenci otrzymali jakiekolwiek dodatkowe wsparcie fiskalne w sierpniu. Nie trzeba dodawać, że perspektywy gospodarcze na wrzesień są silnie uzależnione od polityki fiskalnej ”- powiedziała Aneta Markowska, główna ekonomistka Jefferies.

Sprzedaż detaliczna w USA w lipcu wzrosła o 1,2 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca - podali statystycy Departamentu Handlu. Analitycy oczekiwali wzrostu o 2,1 proc. wobec 8,4 proc. miesiąc wcześniej.

Produkcja przemysłowa w USA w VII wzrosła o 3,0 proc. mdm - podała Rezerwa Federalna USA. Oczekiwano +3 proc. mdm, wobec: +5,7 proc. w VI, po korekcie z 5,7 proc. Przetwórstwo przemysłowe wzrosło o 3,4, proc. Prognozowano +3 proc., wobec 7,4 proc. miesiąc wcześniej, po rewizji z 7,2 proc.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, w sierpniu wyniósł 72,8 pkt. - podano we wstępnym wyliczeniu. Analitycy szacowali, że wskaźnik wyniesie 72 pkt. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Małe zmiany? to bardzo źle! trzeba wywołać jakąś rozpierdziuchę... może gdzieś w Europie wschodniej?

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki