REKLAMA

Na Wall Street Nasdaq i S&P 500 z nowymi rekordami

2021-06-14 22:26
publikacja
2021-06-14 22:26
Na Wall Street Nasdaq i S&P 500 z nowymi rekordami
Na Wall Street Nasdaq i S&P 500 z nowymi rekordami
fot. Stuart Monk / / Shutterstock

Poniedziałek na Wall Street przyniósł nowe historyczne rekordy indeksów S&P 500 i Nasdaq. Inwestorzy czekają na wynik posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej - rynek nie spodziewa się zmiany parametrów polityki pieniężnej, kluczowe będą jednak prognozy dotyczące inflacji i stóp procentowych.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,25 proc., do 34.393,75 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,18 proc., do 4.255,15 pkt. Nasdaq Composite zyskał 0,74 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.174,14 pkt.

"Indeks S&P500 osiągnął w zeszłym tygodniu kolejny nowy rekord, więc inwestorzy będą obserwować, czy sygnalizuje to, że w najbliższym czasie indeks może wejść na jeszcze wyższe poziomy" – ocenia Jim Paulsen, główny strateg inwestycyjny w Leuthold Group.

W ciągu dnia spadały spółki z sektora surowców i dóbr wyższego rzędu. Rosły wyceny technologicznych gigantów - kurs Apple szedł w górę o 1,0 proc., a Netflix zwyżkował ponad 1 proc.

Zaplanowane na 15-16 czerwca posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej prawdopodobnie zdominuje zachowanie inwestorów w tym tygodniu. Chociaż nie oczekuje się, że bank centralny podejmie jakiekolwiek działania, to prognozy Fed dotyczące stóp procentowych, inflacji i gospodarki mogą poruszyć rynki. Decyzja i prognozy zostaną opublikowane w środę o godz. 20.00 czasu polskiego.

Inwestorzy spodziewają się, że podczas środowej konferencji prasowej prezes Fed Jerome Powell podtrzyma łagodną retorykę, jednak obawy o inflację - zwłaszcza po wyższych od oczekiwań odczytach CPI za maj - i to, w jaki sposób Fed może zareagować, prawdopodobnie wpłyną na kierunek rynku.

"Nie spodziewamy się, zgodnie z konsensusem, żadnych zmian dotyczących parametrów polityki pieniężnej – stóp procentowych Fed, jak i skali skupu aktywów. W centrum uwagi będą znajdować się zatem oczekiwania dotyczące inflacji konsumenckiej w USA, a także aktualizacja wykresu dot-plot przedstawiająca oczekiwania dotyczące stóp procentowych Fed w przyszłości" - ocenili w poniedziałkowym raporcie ekonomiści Banku Millennium.

"Spodziewana wyższa ścieżka inflacji może skłonić amerykańskich bankierów centralnych do oficjalnego komunikowania dyskusji nad ograniczeniem skali skupu aktywów. Czynnik inflacyjny może też przesunąć medianę prognozy pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA na 2023 r. z 2024 r." - dodali. (PAP Biznes)

pat/ pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
3456
Lepiej niech ustalą jakim cudem wirus znalazł się Chinach . aby cały świat poznał prawdę ,idzie to ustalić , kto sprzedaje teraz szczepionki od kiedy były prowadzone prace biotechnologiczne , produkcja na tak ogromną skale , nikt sam siebie nie zarazi .cel kompletny paraliż gospodarki Chin i Rosji .cicha wojna trwa Lepiej niech ustalą jakim cudem wirus znalazł się Chinach . aby cały świat poznał prawdę ,idzie to ustalić , kto sprzedaje teraz szczepionki od kiedy były prowadzone prace biotechnologiczne , produkcja na tak ogromną skale , nikt sam siebie nie zarazi .cel kompletny paraliż gospodarki Chin i Rosji .cicha wojna trwa dalej , jaki będzie finał tego , ? bo to potrwa .
mooooo
Na amerykańskich serwerach piszą że główne centra i galerie handlowe idą na bankructwo!!
bha
Trafią do księgi rekordów Q uinnessa.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki