REKLAMA

NWZ spółki Olymp zdecyduje o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru

2023-08-09 11:28
publikacja
2023-08-09 11:28

NWZ spółki Olymp zdecyduje o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Spółka chce pozyskać finansowanie na realizację rosnącego portfela zamówień. Udział w emisji zapowiedział największy akcjonariusz spółki, który zamierza nabyć akcje o wartości około 3 mln zł.

NWZ spółki Olymp zdecyduje o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru
NWZ spółki Olymp zdecyduje o emisji akcji z zachowaniem prawa poboru
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

"Olymp systematycznie zwiększa portfel zamówień. W lipcu spółka podpisała umowę z Xtreme Fitness, dzięki której została jedynym z głównych dostawców sieci fitness. W ramach poszczególnych zamówień będzie odpowiadać za kompleksowe wyposażanie klubów tej sieci. Wartość umowy to co najmniej 2-5 mln zł rocznie" - napisano.

"Umowa z Xtreme Fitness to dla nas kluczowy kontrakt, a jego roczna wartość prawdopodobnie przewyższy dotychczasowe roczne przychody Olymp. To niejedyna umowa, którą realizujemy dlatego zdecydowaliśmy się zaproponować akcjonariuszom emisję akcji z prawem poboru" – powiedziała cytowana w komunikacie prasowym Sylwia Czepiżak, prezes Olymp.

Jak wskazano, spółka ma zabezpieczone finansowanie na rozpoczęcie realizacji kontraktu z Xtreme Fitness dzięki pożyczce od kancelarii Sommerrey&Partners, największego akcjonariusza Olymp. Zapowiedział on udział w planowanej emisji akcji, w ramach której m.in. planuje skonwertowanie na akcje udzielonej w lipcu br. pożyczki o wartości 1,8 mln zł.

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, moje zaangażowanie w Olymp jest długoterminowe. Wszystkie środki ze sprzedaży akcji przeznaczę na reinwestycję w spółkę, planuję objąć akcje o wartości około 3 mln zł. Wspólnie z nowymi inwestorami, którzy w ostatnich tygodniach nabyli znaczące pakiety akcji spółki chcemy dalej zwiększać skalę jej działalności" – powiedział Hubert Sommerrey, główny akcjonariusz i pełnomocnik zarządu Olymp.

Jak podano, zgodnie z propozycją uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, Olymp może wyemitować maksymalnie 19,98 mln akcji. Każdy Akcjonariusz Olymp posiadający akcje na dzień 20 września 2023 r. (dzień prawa poboru) otrzyma jedno jednostkowe prawo poboru na każdą posiadaną akcję, a każde jednostkowe prawo poboru będzie uprawniać do objęcia trzech akcji nowej emisji. Decyzję w sprawie emisji akcji podejmą Akcjonariusze Olymp na NWZA zwołanym na 4 września 2023 r.

W 2022 roku spółka Olymp osiągnęła 2,8 mln zł przychodów względem 2,1 mln zł rok wcześniej. W I kwartale br. spółka wypracowała 1,6 mln zł przychodów. (PAP Biznes)

alk/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki