REKLAMA

NWZ Izobloku zdecyduje o emisji akcji s. E i F o wartości ok. 8 mln euro

2022-06-30 15:06
publikacja
2022-06-30 15:06
NWZ Izobloku zdecyduje o emisji akcji s. E i F o wartości ok. 8 mln euro
NWZ Izobloku zdecyduje o emisji akcji s. E i F o wartości ok. 8 mln euro
fot. Robert Gardziński / / FORUM

NWZ Izobloku, zwołane na 1 sierpnia, będzie głosować nad podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji akcji na okaziciela serii E i akcji imiennych serii F w trybie subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru - wynika z projektu uchwały. Spółka chce pozyskać ok. 8 mln euro.

Kapitał miałby być podwyższony poprzez emisję łącznie do 991.622 akcji, w tym do 168.869 akcji serii E i do 822.753 akcji serii F.

"Zważywszy na aktualne otoczenie biznesowe w Polsce i Europie, w szczególności sytuację rynkową w branży automotive, pozostającą pod istotnym długofalowym wpływem pandemii COVID-19 i trwającej wojny w Ukrainie oraz wynikłych z tych okoliczności zaburzeń łańcuchów dostaw i kryzysu energetycznego (w szczególności wzrostu cen energii), a ponadto mając na uwadze ograniczenia w możliwości pozyskania finansowania dłużnego występujące po stronie spółki (oraz jego istotne koszty, w szczególności w ramach aktualnej sytuacji stale zwiększających się stóp procentowych): istotne jest pozyskanie przez spółkę dodatkowego kapitału w wysokości około 8.000.000 euro, co w przeliczeniu wynosi około 37.200.000 złotych" - napisano w projekcie.

W uzasadnieniu zarząd podał, że planowana emisja akcji serii E i F ma na celu zapewnić spółce dokapitalizowanie kwotą ok. 8 mln euro (37,2 mln zł) w celu dokonania zmian w strukturze zobowiązań i poprawy struktury bilansu poprzez obniżenie zadłużenia finansowego (na ten cel zaplanowano około 1,5 mln euro), zamiany finansowania krótkoterminowego spółki zależnej na finansowanie długoterminowe poprzez zwiększenie udziału w kapitale spółki zależnej lub poprzez udzielenie długoterminowego finansowania przez spółkę (ok. 4 mln euro), umożliwienia realizacji dalszych inwestycji (ok. 2,5 mln euro). (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki