REKLAMA

NWZ Infoscanu 13 VIII zdecyduje o emisjach obligacji o łącznej wartości 21 mln zł

2019-07-16 21:36
publikacja
2019-07-16 21:36

Akcjonariusze Infoscanu zdecydują 13 sierpnia o emisjach obligacji serii od C1 do C39 zamiennych na akcje serii H o łącznej wartości 21 mln zł oraz warrantach subskrypcyjnych - wynika z uchwał na NWZ spółki.

fot. / / Infoscan

NWZ ma zdecydować o wyrażeniu zgody na zawarcie przez spółkę umowy emisji i subskrypcji obligacji zamiennych na nowe akcje oraz warrantów subskrypcyjnych z funduszem European High Growth Opportunities Securitization Fund. Obligacje mają być oferowane w 6 transzach o wartości nominalnej 750.000 zł i 33 transzach o wartości nominalnej 500.000 zł.

"Cena zamiany obligacji na jedną akcję wynosić będzie 90 proc. wartości najniższej dziennej średniej ceny ważonej wolumenem akcji Spółki określonej na podstawie kursu akcji z 15 dni sesyjnych bezpośrednio poprzedzających dzień złożenia przez obligatariusza oświadczenia o zamianie obligacji na akcje" - napisano w uchwałach.

Wraz z obligacjami inwestorowi zostaną zaoferowane warranty subskrypcyjne uprawniające (każdy z nich) do objęcia jednej akcji "po cenie emisyjnej wyliczonej jako 120 proc. z niższej ze wskazanych wartości: (i) dziennej średniej ważonej ceny akcji Spółki z 15 dni sesyjnych poprzedzających zawarcie Porozumienia (tj. 4,7064 zł); i (ii) dziennej średniej ważonej ceny akcji Spółki z 15 dni bezpośrednio poprzedzających powiadomienie o pierwszej transzy".

11 czerwca Infoscan informował, że podpisał umowę warunkową z European High Growth Opportunities Securitization Fund dotyczącą emisji obligacji zamiennych na nowe akcje oraz warrantów subskrypcyjnych, w ramach której chce pozyskać do 21 mln zł.

Zgodnie z postanowieniami umowy, inwestorowi w zamian za wypłacone na rzecz Infoscan poszczególne transze środków pieniężnych zaoferowane zostaną obligacje zamienne na akcje o wartości nominalnej 50.000 zł każda.

Infoscan podtrzymał wówczas, że planuje przejść z rynku NewConnect na rynek główny GPW, a środki pozyskane w ramach umowy inwestycyjnej pozwolą mu przyspieszyć prace nad prospektem emisyjnym.

We wtorek na zamknięciu sesji kurs Infoscan wynosił 3,90 zł. 

osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki