REKLAMA

NWZ Brastera zdecyduje o emisji akcji serii O

2020-01-08 07:44
publikacja
2020-01-08 07:44
materiały dla mediów

Akcjonariusze Brastera będą decydować o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji nie mniej niż 13.043.479 akcji serii O, z wyłączeniem prawa poboru - wynika z projektów uchwał na NWZ zwołane na 3 lutego.

Zarząd rekomenduje, aby cena emisyjna akcji serii O wynosiła 0,46 zł. Ma nadzieję, iż wartość z wpływów z emisji, przeprowadzonej w subskrypcji prywatnej, wynosić będzie co najmniej 6 mln zł.

"W związku z koniecznością pozyskania środków na zwiększenie kapitału obrotowego spółki oraz pokrycie bieżącej działalności, kontynuacje i dokończenie projektów prowadzonych obecnie z NCBiR, uruchomienie Braster Global oraz spłatę obligacji serii A zarząd nie rekomenduje zaoferowania akcji nowej emisji poprzez ogłoszenia skierowane do akcjonariuszy, którym przysługuje prawo poboru. Zarząd spółki uznał, iż wyłączenie prawa poboru wobec dotychczasowych akcjonariuszy co do akcji serii O i jednocześnie zaoferowanie objęcia akcji w ramach subskrypcji prywatnej leży w interesie spółki i jej akcjonariuszy" - napisano w opinii zarządu spółki. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki