REKLAMA

NN OFE chce, by cena nabycia akcji własnych Orbisu nie była niższa niż 125 zł

2019-10-24 18:34
publikacja
2019-10-24 18:34

Akcjonariusz Orbisu Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny proponuje, by cena nabycia akcji własnych Orbisu w programie ich skupu nie była niższa niż 125 zł i nie była wyższa niż 150 zł - poinformował Orbis w komunikacie. Zarząd spółki przedstawiając wcześniej projekt uchwały w tej sprawie określił przedział cenowy na 65-150 zł.

fot. / / Orbis

Spółka podała, że Nationale-Nederlanden OFE zgłosił projekt uchwały na NWZ spółki zwołanego na 12 listopada. Projekt dotyczy uchwały w sprawie nabycia akcji własnych w celu umorzenia oraz utworzenia kapitału rezerwowego.

"Przedział cenowy 65,00-150,00 zł podany w ogłoszonym projekcie uchwały jest zdaniem Funduszu niekorzystny z perspektywy akcjonariuszy mniejszościowych" - napisano w uzasadnieniu przedstawionego przez Nationale-Nederlanden OFE projektu uchwały.

W ubiegłym tygodniu zarząd Orbisu zdecydował o zwołaniu NWZ w celu ustanowienia programu nabycia do 28,38 proc. akcji własnych w celu umorzenia i utworzenia kapitału rezerwowego w wysokości 850 mln zł. Propozycja jest alternatywą do proponowanego przez Accor upoważnienia zarządu do wypłaty zaliczki na poczet dywidendy.

Proponowany okres upoważnienia zarządu do skupu wynosi dwa lata od daty przyjęcia programu. Zarząd wnioskuje w tym celu o zasilenie kapitału rezerwowego kwotą w wysokości 850 mln zł z kapitału zapasowego (ze środków tego kapitału pochodzących z zysku, które mogą być przeznaczone na wypłatę dywidendy). (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki