REKLAMA

NBP zlikwidował Biuro Integracji ze Strefą Euro

2017-02-27 17:42
publikacja
2017-02-27 17:42

NBP zlikwidował Biuro Integracji ze Strefą Euro oraz przemianował Biuro Konwergencji i Konkurencyjności na Biuro Konkurencyjności - wynika ze strony Instytutu Ekonomicznego NBP.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Z zadań Instytutu Ekonomicznego NBP zniknął punkt: "przygotowywanie okresowych raportów o stanie konwergencji realnej, nominalnej i strukturalnej gospodarki polskiej w kontekście przystąpienia do strefy euro".

Na pytanie PAP z czego wynikają zmiany i czy wpływają na nastawienie banku centralnego względem integracji ze strefą euro biuro prasowe NBP odpowiedziało, że "Narodowy Bank Polski dokonuje okresowych analiz struktury organizacyjnej NBP, wprowadzając zmiany organizacyjne wynikające z bieżących potrzeb, a także służące dalszej poprawie efektywności działań banku centralnego". (PAP)

pud/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Anymaniak
Każdy kraj, który został poważnie dotknięty przez kryzys ekonomiczny i zawirowania finansowe chce EURO, przykładem jest załamanie na rynku nieruchomości w Irlandii, w republika Nadbałtyckich mieli spadek PKB po 10% i wyszli z kryzysu reformujac się i wprowadzając Euro, dziś nie mają ryzyka kursowego, a ich wzrost gospodarczy Każdy kraj, który został poważnie dotknięty przez kryzys ekonomiczny i zawirowania finansowe chce EURO, przykładem jest załamanie na rynku nieruchomości w Irlandii, w republika Nadbałtyckich mieli spadek PKB po 10% i wyszli z kryzysu reformujac się i wprowadzając Euro, dziś nie mają ryzyka kursowego, a ich wzrost gospodarczy jest jeden z najwyższych w UE. A Polska już jest Pisowa Republiką Cebulową.
~Karuzela
Załamanie już było. 10lat temu - odpracowali, rozmnożyli się, gospodarka zyskuję gdzieki Brexitowi (weicej pracy ofert z IT, medczynch i bluechipow - patrz www.irishjobs.ie na miasta Limerick, Cork i Dublin). Brak pustostanów. Aby rolnicy mają pod górke przez brexit. Reszta super, bezrobocie najniższe od 2008r, jakieś Załamanie już było. 10lat temu - odpracowali, rozmnożyli się, gospodarka zyskuję gdzieki Brexitowi (weicej pracy ofert z IT, medczynch i bluechipow - patrz www.irishjobs.ie na miasta Limerick, Cork i Dublin). Brak pustostanów. Aby rolnicy mają pod górke przez brexit. Reszta super, bezrobocie najniższe od 2008r, jakieś 6.8%, najem 75euro na tydz za małyb pokój 2mx3m..
PS. FAKT JEST FAKTEM ŻĘ DŁUG ZA HOSSE 2008R BEDĄ SPŁACAĆ WNUCZKI, ALE WSZYSTKIE KRAJE MAJĄ DŁUG I NA DŁUGU JADĄ.
~silvio_gesell
I to jest poprawne tworzenie oczekiwań inflacyjnych.
~Marek
Jesli rzad zadluza sie na rynkach miedzynarodowych , to zadluza sie w walutach obcych. Tzn. Obligacje sa nominowane w zl. ale placone w EURO lub USD. I ta walute trzeba kupc , przy wykupie obligacji . Jesli doszloby do kryzysu lub gwaltownego spadku wartosci zlotowki , wtedy trueba by znacznie wiecej przeznaczyc na wykupowych obligacji.Jesli rzad zadluza sie na rynkach miedzynarodowych , to zadluza sie w walutach obcych. Tzn. Obligacje sa nominowane w zl. ale placone w EURO lub USD. I ta walute trzeba kupc , przy wykupie obligacji . Jesli doszloby do kryzysu lub gwaltownego spadku wartosci zlotowki , wtedy trueba by znacznie wiecej przeznaczyc na wykupowych obligacji. W takim przypadku korzystniejsze byloby wejscie do strefy EURO.
~bundfut
Nie będzie żadnego jedynego frontu Wyszehradzkiej, dawne demoludy już stopniowo przechodzą na EUR, republiki bałtyckie wszystkie, Słowacja. Zostaniemy sami na placu z pajacem Orbanem.
~Max
Orban też nie jest głupi.

forbes.pl
19.07.2016
Minister gospodarki narodowej Węgier Mihaly Varga nie wykluczył przystąpienia jego kraju do strefy euro do końca dekady przy spełnieniu szeregu warunków. Powiedział o tym w wywiadzie dla wtorkowego wydania dziennika „Magyar Hirlap”
~hihix
Potrzebne było jak Ministerstwo Gospodarki Morskiej w Czechach.
~antycymbał
albo ministerstwo dokarmiania szprotek w Polsce
~bundfut
Waluta EUR nie jest remedium na lenistwo, ale może być remedium na niebezpiecznie nierozważny zarząd NBP i RPP z kosmosu. Wówczas nie dajemy im już satysfakcji, że mogą sobie swoje decyzje podejmować bo nie mogą i z dobrym skutkiem dla Polski.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki