REKLAMA

Murapol odwołał ofertę publiczną akcji

2021-11-30 15:56, akt.2021-11-30 16:27
publikacja
2021-11-30 15:56
aktualizacja
2021-11-30 16:27

Murapol odwołał ofertę publiczną akcji ze względu na zwiększoną niepewność rynkową. Deweloper rozważy możliwość przeprowadzenia oferty publicznej w przyszłości, gdy warunki rynkowe będą bardziej sprzyjające - podał deweloper w komunikatach.

Murapol odwołał ofertę publiczną akcji
Murapol odwołał ofertę publiczną akcji
fot. Robert Gardziński / / FORUM

"Akcjonariusz sprzedający po konsultacji z globalnymi współkoordynatorami, podjął decyzję o odwołaniu oferty w całości. Decyzja jest następstwem wypadkowej ostatnich kilku dni i powstałych uwarunkowań skutkujących wysoką zmiennością na krajowym i światowych rynkach finansowych" - napisano w komunikacie.

"Wpływ na nią miało m.in. pojawianie się nowej mutacji koronawirusa pod nazwą Omikron, które zwiększyło niepewność na rynkach kapitałowych i miało istotny wpływ na nastroje inwestorów" - dodano.

Deweloper nie wyklucza przeprowadzenia IPO w przyszłości.

"Zarząd Murapol SA oraz akcjonariusz sprzedający są przekonani o atrakcyjności modelu biznesowego Grupy Murapol oraz znaczących perspektywach jej wzrostu. Rozważą możliwość przeprowadzenia oferty publicznej w przyszłości, gdy warunki rynkowe będą bardziej sprzyjające" - napisano w komunikacie prasowym.

W komunikatach poinformowano, że zapisy złożone na akcje oferowane zostają uznane za nieważne, a dokonane płatności zostaną zwrócone inwestorom bez jakichkolwiek odsetek i odszkodowań nie później niż 7 dni po dniu publikacji komunikatu.

Oferta publiczna Murapolu obejmowała do 14.280.000 istniejących akcji, stanowiących do 35 proc. kapitału zakładowego spółki. Akcje sprzedawane należały do większościowego akcjonariusza, czyli AEREF V PL Investment. Cena maksymalna akcji została ustalona na 40 zł.

Debiut spółki na GPW planowano ok. 8 grudnia 2021 r.

Murapol działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych od ponad 20 lat. W tym czasie (do 30 września 2021 r.) zrealizował 70 wieloetapowych inwestycji, w których powstały 324 budynki z blisko 20 tys. mieszkań. (PAP Biznes)

jow/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jpelerj
Akcje deweloperów lecą w dół, to nie ma co teraz wchodzić na rynek.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki