REKLAMA

Movie Games Mobile i Infoscan uzgodniły warunki połączenia

2021-01-12 08:34
publikacja
2021-01-12 08:34
Movie Games Mobile i Infoscan uzgodniły warunki połączenia
Movie Games Mobile i Infoscan uzgodniły warunki połączenia
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Producent gier mobilnych Movie Games Mobile oraz notowana na NewConnect telemedyczna firma Infoscan uzgodniły podstawowe warunki połączenia. Transakcja zostanie zrealizowana poprzez nabycie akcji Infoscan przez akcjonariuszy Movie Games Mobile - podał Infoscan w komunikacie. W wyniku procesu Movie Games Mobile dołączy do spółek notowanych na NewConnect.

"W najbliższym czasie będziemy wspólnie pracować nad realizacją postanowień zawartych w Term Sheet, po czym zwołane zostanie walne zgromadzenie Infoscan, które powinno zatwierdzić proces połączenia. Dzięki temu Movie Games Mobile dołączy do spółek notowanych na NewConnect, a akcjonariusze Infoscanu staną się współwłaścicielami spółki z perspektywicznego segmentu gier mobilnych" - poinformował w komunikacie prasowym Kamil Gaworecki, prezes Movie Games Mobile.

Aby transakcja doszła do skutku Infoscan zadeklarował się zrealizować szereg działań restrukturyzacyjnych, m.in. sprzedać Zorganizowaną Część Przedsiębiorstwa, spłacić zobowiązania oraz uzyskać odpowiednie zgody korporacyjne. Spółka zobowiązała się też do zakończenia umowy inwestycyjnej z funduszem

European High Growth Opportunities Securitization Fund.

"W momencie otrzymania zaproszenia do negocjacji dotyczących połączenia od jednego z akcjonariuszy zdecydowaliśmy się przystąpić do rozmów, będąc po realizacji ostatniej z sześciu obligatoryjnych transz finansowania spółki przez fundusz EHGOSF. Liczymy na to, że połączenie z Movie Games Mobile oraz zmiana profilu działalności spowoduje odbudowę wartości spółki" - poinformował w komunikacie Piotr Sobiś, prezes Infoscanu.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez notowaną już na NewConnect spółkę Movie Games, której działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier. Firma zamierza wprowadzić na platformy mobilne 4 gry.

"Premiera Drug Dealer Simulator Mobile zaplanowana jest na 2021 roku. Mobilna wersja Alaskan Truck Simulator ma trafić na rynek w III kwartale 2021 roku, a American Motorcycle Simulator na przełomie 2021 i 2022 roku. W roku 2022 do rąk inwestorów ma trafić także mobilna wersja Gangster Simulator" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki