REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Morawiecki: Społeczna odpowiedzialność biznesu kluczem do lepszego świata

2016-10-06 11:55
publikacja
2016-10-06 11:55

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest kluczem do lepszego świata przyszłości - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że wytyczne OECD zachęcają przedsiębiorstwa do uczestnictwa w rozwoju gospodarczym i społecznym.

fot. Marek Kuwak / / FORUM

"Społeczna odpowiedzialność biznesu, czy społeczne prowadzenie się biznesu jest kluczem do lepszego świata przyszłości" - powiedział w czwartek wicepremier Morawiecki podczas otwarcia konferencji "Odpowiedzialny rozwój - odpowiedzialny biznes. 40 lat wytycznych OECD. 20 lat Polski w OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju)".

W ocenie wicepremiera odpowiedzialny biznes, to m.in., połączenie rozwoju technologicznego z wymiarem społecznym.

"Poprzez rozmowę, poprzez dialog taki, jaki jest inspirowany przez OECD, przez nas tutaj, mamy okazję jednocześnie przybliżać do siebie te dwa wymiary. Czyli biznes, który z natury rzeczy patrzy na zysk, oraz wymiar społeczny. Właśnie takie prowadzenie biznesu, który przyciąga, który szuka tego wspólnego mianownika pomiędzy różnymi grupami społecznymi, który daje im szansę, bo wciąga się ich do wspólnego rozwoju - ma wymiar odpowiedzialnego rozwoju" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, społeczne prowadzenie się biznesu, oznacza, że w każdym aspekcie swojego funkcjonowania bierze pod uwagę czynniki społeczne.

"Dziękuję też OECD za to, że poszła jeszcze o krok dalej, że nie mówimy tylko o społecznej odpowiedzialności biznesu, ale o społecznym prowadzeniu się biznesu. (...) Dla nas, dla naszego rządu, ale myślę też dla całej Unii Europejskiej, jest to niezwykle ważne" - powiedział minister rozwoju i finansów.

Podkreślił, że "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" zawiera w sobie odpowiedzialny biznes.

W tym roku mija również 20 lat od przystąpienia Polski do OECD. Wytyczne OECD dla Przedsiębiorstw Wielonarodowych, których 40-lecie obchodzone jest bieżącym roku, są częścią Deklaracji w sprawie inwestycji międzynarodowych i przedsiębiorstw wielonarodowych przyjętej w 1976 r. przez państwa członkowskie OECD. Formułują one zalecenia dotyczące prowadzenia odpowiedzialnego biznesu i zachęcają przedsiębiorstwa wielonarodowe do uczestnictwa w rozwoju gospodarczym, środowiskowym i społecznym oraz do minimalizowania negatywnego wpływu, jaki może się pojawiać w związku z ich działalnością.

"Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" jest polską odpowiedzią na współczesne wyzwania społeczne, gospodarcze i środowiskowe wpływające na odpowiedzialne prowadzenie biznesu i jakość życia. Zakłada on pięć filarów rozwoju polskiej gospodarki: reindustrializację, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansję zagraniczną oraz rozwój społeczny i terytorialny. (PAP)

aop/ pb/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~kot-alik
Mistrz pustosłowia i ogólników.
Facet wypowiada sie na kazdy temat, o wszystkim w mediach jest codziennie.
Kiedy do diabła on śpi i kiedy pracuje skoro ma czasz na bycie medialnym celebrytą ??
~Jolka
Pan Morawiecki jest wbrew pozorom tak pusty jak Paris Hilton i Jola Rutowicz w jednym
~pis-da-mi
o kurde, kolejna wizja Ojca Mateusza tylko że bez slajdów ?
Mr Power Point premier mnie zawiódł.
~mher
A gdzie prezentacja? Ten facet najzwyczajniej nudzi: mówi o wszystkim i o niczym.
~zez
Kaczyński za kilka miesięcy rozczaruje się tym panem, bo ileż można oglądać prezentacje w power pointcie, które tak naprawdę nie zawierają żadnych treści?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki