REKLAMA

Moody's obniżył rating Białorusi. Niewypłacalność kraju staje się "coraz bardziej prawdopodobna"

2022-03-11 06:02
publikacja
2022-03-11 06:02

Agencja Moody's obniżyła w czwartek ocenę wiarygodności kredytowej Białorusi o cztery poziomy do "Ca", z perspektywą negatywną. W 21-stopniowej skali stosowanej przez Moody's rating Białorusi znajduje się na 20. poziomie, a niewypłacalność kraju staje się "coraz bardziej prawdopodobna."

Moody's obniżył rating Białorusi. Niewypłacalność kraju staje się "coraz bardziej prawdopodobna"
Moody's obniżył rating Białorusi. Niewypłacalność kraju staje się "coraz bardziej prawdopodobna"
fot. Sputnik / / Reuters

W ocenie agencji pogorszenie wiarygodności kredytowej Białorusi wynika z zaangażowania tego kraju w agresję Rosji na Ukrainę. Według Moody's prawdopodobne jest "znaczne zaostrzenia sankcji wymierzonych w kluczowe sektory gospodarki i system finansowy”, a to "zagrozi zdolności Białorusi do obsługi zadłużenia".

Agencja uważa, że jest mało prawdopodobne, żeby jakiekolwiek wsparcie finansowe od Rosji zostało wykorzystane do spłaty zobowiązań Białorusi.

Choć białoruskie wojska nie biorą udziału w rozpoczętej 24 lutego agresji Rosji na Ukrainę, to Białoruś udostępniła agresorowi swoje terytorium do przeprowadzenia ataku, a prezydent Aleksandr Łukaszenko wspiera Rosję. Część międzynarodowych sankcji nałożonych na Rosję, objęła także Białoruś. 

tj/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (13)

dodaj komentarz
lotar7
Putina gra od miesięcy dubler.
To dlatego trzymają wszystkich na dystans...
jaszczura
Staliśmy nad przepaścią, lecz....
gege01
... zrobiliśmy krok w przód
antek10
robi sie ciekawie :-) a nawet bardzo
1984
Guten morgen ajwaj i ruskie kamraty.

Mam propozycję wyjątkowo okrutnej kary dla waszego wodza. Zamknąć go do końca życia w jednej celi z Łukaszenką. Podobnie Szojgu z Ławrowem itd czyli siłownik z czynownikiem. A jak zabraknie z oligarchów i propagandzistów dobierać. Wiem, wyjątkowo okrutne ale cóż zrobić.
mkx
A przez Polskę nadal jaką transporty na wschód na ruskich i białoruskich rejestracjach. Polski rząd udaje , że problemu nie ma i nic z tym nie robi, jednocześnie domaga się jakichś kolejnych sankcji na szczeblu europejskim. Absurd!
1984
Większość wraca do siebie, na wschód. Przeważnie pusta. Niedawno widziałem duży skład złożony z kontenerów. Wszystkie bez wyjątku z ruskimi napisami chociaż wcześniej na jadących na wschód było widać głównie logo MAERSK. Sądząc po stukocie kół kontenery z ruskim logo w 100% puste. Do siebie wracają, w końcu jak wiadomo z Seksmisji Większość wraca do siebie, na wschód. Przeważnie pusta. Niedawno widziałem duży skład złożony z kontenerów. Wszystkie bez wyjątku z ruskimi napisami chociaż wcześniej na jadących na wschód było widać głównie logo MAERSK. Sądząc po stukocie kół kontenery z ruskim logo w 100% puste. Do siebie wracają, w końcu jak wiadomo z Seksmisji "na wschodzie musi być jakaś cywilizacja".
efg
Przydadzą się do transportu zwlok
podatnik-
Nie rozumiem, Moody's przejmuje się Białorusią a przyznaje rating PRL'owi bis mimo,że ten jest bankrutem od poczęcia z długiem wynoszącym 7 bilionów (naszych bilionów) PLN?
1984
Tylko 7 bilionów? Ja dla Faktów TVN bez kozery powiem pińcset więc jak mówił kalsyk "pinindzy nie ma i nie bendzie"!

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki