"Mój prąd" - wniosek można złożyć przez pośrednika online

2020-05-26 13:50
publikacja
2020-05-26 13:50

Nowość w rządowym programie „Mój prąd” - pełnomocnik może złożyć wniosek online. 5 tys. zł dofinansowania na mikroinstalację fotowoltaiczną dostępne jest również dla osób nieposiadających profilu zaufanego oraz e-dowodu.

Wniosek przez pośrednika online. Nowość w programie "Mój Prąd" / fot. palidachan / Shutterstock

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Ministrem Cyfryzacji i Centralnym Ośrodkiem Informatyki wdrożyli nowość w programie „Mój prąd". Beneficjenci mogą składać wnioski elektronicznie, korzystając z pomocy pełnomocnika. Nowa usługa przeznaczona jest dla osób, które nie posiadają profilu zaufanego oraz e-dowodu.

– Rozstając się z końcem marca z papierowymi wnioskami w „Moim prądzie”, deklarowaliśmy uruchomienie prac nad kolejną cyfrową usługą, umożliwiającą składanie wniosków przez pełnomocnika. Udało nam się wdrożyć tę usługę. Od teraz pełnomocnik, czyli osoba upoważniona, może szybko i łatwo wyręczyć potencjalnych wnioskodawców w internetowym aplikowaniu o dotację – wyjaśnia Piotr Woźny, prezes NFOŚiGW.

Wzór pełnomocnictwa znajduje się na stronie internetowej mojprad.gov.pl w zakładce „Złóż wniosek". Wydrukowany, wypełniony i podpisany wniosek można wysłać w formie skanu jako załącznik do elektronicznego formularza. O tym, jak złożyć wniosek o dofinansowanie, pisaliśmy tutaj.

- Wdrożenie możliwości składania elektronicznych wniosków o dotacje przez pełnomocnika to ostatni krok w procesie cyfryzacji obsługi klienta w „Moim prądzie” (...) W momencie uruchomienia programu – 30 sierpnia 2019 r. – jedyną możliwą opcją było składanie papierowych wniosków o dofinansowanie. Koneserów informatyzacji sektora publicznego zainteresuje z pewnością fakt, że cała obsługa programu „Mój prąd” realizowana jest za pomocą chmury Microsoft Azure, z której korzysta NFOŚiGW – dodaje Piotr Woźny.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
eljotek
W aktualnej sytuacji to nawet nie widzę innego rozwiązania jak tylko załatwienie takich formalności online. Mój Prad akurat w moim przypadku przyspieszy montaż paneli. Model mam juz upatrzony w Levadzie, ale odkładałem inwestycje na kolejny rok, by uzbierać całą gotówke bez brania kredytu mimo że maja raty 0%RRSO.
anty12
Przed wyborami spodziewajcie sie nowych "chcemy+", al etakze mandatow na chodzenie po swojemu. Jak policja dojdzie do wniosku ze stawiasz za duze kroki to moze byc mandat.
polak2
Ale śmieszne chachachachacha co bierzesz lub pijesz ? ze tak się boisz .........
nostsherlock odpowiada polak2
Pewnie bierze przykłady z życia, a pije tylko wodę bo mu tyle podatków doklepali, że tylko na kranówę go stać. Nie bój się, ciebie też to czeka, arogancja władzy jest coraz gorsza
leon999 odpowiada nostsherlock
polak2 jest od 4 lat na państwowym wiec nie wie co to kranówka

Powiązane: Mój prąd

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki