REKLAMA

Młode wilki w sieci: pobli.pl, mediporta.pl, gdziebytu.pl

Grzegorz Marynowicz2012-05-18 18:00analityk Bankier.pl
publikacja
2012-05-18 18:00
Aplikacja do promocji atrakcji turystycznych miasta, portal dla osób szukających tłumacza, system monitorowania stron www, narządzenie do przechowywania kart lojalnościowych, platforma do zarządzania służbą zdrowia oraz serwis, który pomaga znaleźć pomoc domową, nianię czy opiekuna dziś w przeglądzie pomysłów na e-biznes w portalu Bankier.pl.

Narzędzia do promocji atrakcji turystycznych, kulturalnych i rozrywkowych województwa śląskiego serwis udostępnia serwis Gdziebytu.pl. Na portalu można dodawać filmy, galerie, informacje i ogłoszenia na temat danej miejscowości. Oferta witryny skierowana jest zarówno do podmiotów komercyjnych jak również, a może przede wszystkim do samorządów i samorządowych instytucji kultury.
Tłumaczom i zleceniodawcom dedykowany jest portal Tlumaczeniowy.pl. Jest to miejsce spotkań tych dwóch grup, gdzie mogą one zlecić tłumaczenie lub nawiązać ze sobą stałą współpracę. Dodatkowo portal wzbogacany jest o treści takie jak artykuły i materiały dla osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu tłumaczeń. Na witrynie udostępniona jest również baza studiów lingwistycznych oraz stale aktualizowana zakładka ze szkoleniami i warsztatami.System monitorowania poziomu dostępności oraz czasu odpowiedzi serwisów i aplikacji internetowych udostępnia projekt Monitoringwww.pl. Narzędzie sprawdza działanie monitorowanego serwisu co minutę, z kilku niezależnych lokalizacji. Wykrywa błędy w warstwie aplikacji, sieciowej oraz związane z funkcjonowaniem serwera. W przypadku stwierdzenia awarii, zdefiniowane osoby zostaną powiadomione przez SMS oraz e-mail.
Przechowywanie kart lojalnościowych w telefonie komórkowym umożliwia witryna Caartoo.com. Narzędzie pozwala na wprowadzenie dowolnej liczby kart wraz z kodami kreskowymi, zarządzanie nimi oraz skanowanie wprost z ekranu komórki. Aby skorzystać z witryny należy ściągnąć bezpłatną aplikację z internetowego sklepu z aplikacjami (App Store, Android Market, Windows Market) i zainstalować ją na telefonie. Następnie użytkownik musi wprowadzić dane wybranej karty lojalnościowej lub wybrać ją z listy dostępnych. Kolejnym krokiem jest podanie numeru karty lojalnościowej lub okazanie jej przy kasie, aby korzystać ze specjalnych promocji i zniżek.Narzędzie do zarządzania placówkami służby zdrowia zawiera portal Mediporta.pl. W ramach usługi dostarczana jest aplikacja TwójNZOZ, pozwalająca na zarządzanie przychodnią przez przeglądarkę internetową. Aplikacja jest dodatkowo zintegrowana z portalem pacjenta www.twojnzoz.pl,który pozwala na łatwe znalezienie dogodnego terminu wizyty u wybranego specjalisty, a także wgląd w historię zaleceń lekarskich.Start-up Pobli.pl to platforma, na której użytkownicy mogą odnaleźć osoby z okolicy, które wyręczą w codziennych zadaniach i obowiązkach. Może to być zarówno pomoc w sprzątaniu mieszkania i zrobienie zakupów, jak również wniesienie szafy na 4. piętro czy odebranie rzeczy z pralni. Witryna to także sposób na dodatkowy zarobek dla osób lubiących pomagać innym i posiadających chwilę wolnego czasu. Proces realizacji zlecenia podzielony jest na 3 etapy: wstawienie zlecenia i szukanie wykonawców, realizacja zlecenia i zakończenie pracy.

 Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl
g.marynowicz@bankier.pl

Źródło:
Grzegorz Marynowicz
Grzegorz Marynowicz
analityk Bankier.pl

Pomysłodawca i redaktor prowadzący serwisu MamBiznes.pl - pierwszego w Polsce projektu skierowanego wyłącznie dla młodych przedsiębiorców. W 2009 portal został przejęty przez Grupę Bankier.pl. Autor kilkuset artykułów i poradników dotyczących przedsiębiorczości, działalności gospodarczej i e-biznesu. Pomysłodawca takich cykli jak: „Tak się robi e-biznes” czy „Startupy na dywaniku”. Tel.: 504 256 447

Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~snowfreak
A gdzie są statystyki sprzedaży? Ilu klientów pozyskał np. mediport??

Widać, że zostały wydane pieniądze z Unii, ale czy te przedsięwzięcia są w elementarny sposób rentowne??
~Wojtek
Fajnie, że coś się dzieje, że ciągle powstają jakieś startupy. Ciekawe ile z nich przetrwa? Tutaj możecie poczytać, o tym, jak sami założyciele takich serwisów widzą swoją branżę http://www.decommerce.pl/artykul-736-stolik_dla_dwoch_osob_prosze!_

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki