REKLAMA

Mirbud ogłosi skup akcji JHM Development po cenie 1,60 zł za akcję

2019-04-19 12:18
publikacja
2019-04-19 12:18

Mirbud, większościowy akcjonariusz spółki JHM Development, planuje przejąć pełną kontrolę nad spółką i wycofać ją z obrotu na GPW do końca 2019 roku, a w ramach planowanej transakcji zamierza ogłosić skup akcji spółki po cenie 1,60 zł - poinformowała spółka w komunikacie.

fot. / / Mirbud

W kolejnym etapie Mirbud planuje podwyższyć swój kapitał zakładowy poprzez emisję dwóch serii nowych akcji do dwóch grup akcjonariuszy JHM Development, którzy złożą oferty sprzedaży w odpowiedzi na skup akcji. Zgodnie z planami cena emisyjna nowych akcji wyniesie 1,08 zł za jeden papier.

W wyniku skupu akcji Mirbud chce przekroczyć próg 90 proc. głosów na WZ JHM Development oraz dokonać przymusowego wykupu akcji i stać się jedynym akcjonariuszem tej spółki.

"Emitent zakłada, że zakończenie planowanej transakcji mogłoby nastąpić do końca 2019 roku, aczkolwiek będzie to zależeć od ostatecznych terminów realizacji poszczególnych jej etapów" - napisano w komunikacie.

Według strony internetowej JHM Development, Mirbud kontroluje obecnie 86,28 proc. jej kapitału.

Podstawowym przedmiotem działalności JHM Development jest budowa nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Spółka zajmuje się także wynajmem nieruchomości komercyjnych. Akcje JHM Development są notowane na GPW od sierpnia 2011 roku.

Na zamknięciu czwartkowej sesji akcje JHM Development warte były 1,67 zł.

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki