REKLAMA

Ministerstwo zaakceptowało nowy plan walki z rakiem

2016-11-25 00:30
publikacja
2016-11-25 00:30
Ministerstwo zaakceptowało nowy plan walki z rakiem
Ministerstwo zaakceptowało nowy plan walki z rakiem
fot. stevanovicigor / / YAY Foto

Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało plan walki z nowotworami rozwijającymi się w obrębie głowy. To pierwszy taki plan w Polsce.

Nowotwory z tej grupy odpowiedzialne są za śmierć ok. 6000 osób rocznie. Z ich powodu umiera dwa razy więcej ludzi niż w ciągu roku ginie na polskich drogach - informuje "Rzeczpospolita".

"Niska świadomość zdrowotna społeczeństwa oraz wykrywanie chorób dopiero w zaawansowanych stadiach rozwojowych znacznie zmniejsza całkowite wyleczenie" - mówi prof. Wojciech Golusiński, kierownik Klinki Chirurgii Głowy i Szyi oraz Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prof. Golusiński wspólnie z resortem zdrowia przygotował ogólnopolski program. Jego zdaniem W Polsce wydaje się za mało pieniędzy na działania profilaktyczne - nie tylko te służące zwiększeniu dostępu do badań diagnostycznych, ale również takie, które mają na celu podniesienie wiedzy o zdrowym stylu życia i o tym, co zwiększa ryzyko zachorowania na raka.

Grupę docelową projektu wyodrębniono, uwzględniając założenia Europejskiego Towarzystwa Nowotworów Głowy i Szyi oraz National Institute for Health and Care Excellence. Są to osoby z grupy wiekowej 40-65 lat (w wieku aktywności zawodowej), znajdujące się w grupie ryzyka. Chodzi o wieloletnich palaczy, osoby nadużywające alkoholu, ponadprzeciętnie zagrożone wirusem brodawczaka ludzkiego. (PAP)

nmk/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Krzych
Przestańcie nas szprycować mięsem ze świń, kurczaków, które rosną w ciągu 20% czasu potrzebnego do normalnego chowu. Przestańcie nas szprycować owocami bez skazy, warzywami, które wyglądają jak z linii produkcyjnej, kilka razy większe niż naturalne i wszystkie jednakowe. Zadbajcie o środowisko i będzie po problemie.Przestańcie nas szprycować mięsem ze świń, kurczaków, które rosną w ciągu 20% czasu potrzebnego do normalnego chowu. Przestańcie nas szprycować owocami bez skazy, warzywami, które wyglądają jak z linii produkcyjnej, kilka razy większe niż naturalne i wszystkie jednakowe. Zadbajcie o środowisko i będzie po problemie. Żresz chemię, chemią będą ciebie leczyć. Tak to działa.
~rrrrrrrrrrrrr
Profilaktyka owszem, poprzez zdrowe odżywianie i zdrowy styl zycia. Natomiast wczesna diagnostyka nowotworowa w żaden sposób nie przyczynia się do wyleczenia nowotworu. Jedyne czemu służy to znalezieniu wieksszej ilości dobrze rokujących klientów dla przemysłu farmaceutycznego. Tacy wcześnie zdiagnozowani mogą być klientami Profilaktyka owszem, poprzez zdrowe odżywianie i zdrowy styl zycia. Natomiast wczesna diagnostyka nowotworowa w żaden sposób nie przyczynia się do wyleczenia nowotworu. Jedyne czemu służy to znalezieniu wieksszej ilości dobrze rokujących klientów dla przemysłu farmaceutycznego. Tacy wcześnie zdiagnozowani mogą być klientami na dobrych kilkanaście lat a nie na kilkanaście miesięcy. A chemia kosztuje przecież niemałe pieniądze.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki