REKLAMA

Ministerstwo podpowiada, jak napisać donos

2015-10-29 03:07
publikacja
2015-10-29 03:07
YAY Foto

Formularz resortu infrastruktury ułatwi poinformowanie urzędników o podejrzeniu przestępstwa.

/ YAY Foto

Realizujesz lub obserwujesz wykonanie inwestycji dofinansowywanej z funduszy unijnych na lata 2014-20 i masz wątpliwości dotyczące prowadzenia projektu zgodnie z prawem. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR) chętnie je pozna i przeanalizuje. Przygotowało nawet specjalny formularz, który ułatwi napisanie donosu.

„Stworzyliśmy proste narzędzie do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości. (…) Przekazywane sygnały o nieprawidłowościach pozwolą na wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych oraz przyczynią się do zapewnienia najwyższych standardów realizacji” — napisano na stronie internetowej dotyczącej Programu Infrastruktura i Środowisko.

— Od lat piętnuję nieprawidłowości w realizacji inwestycji infrastrukturalnych,chętnie więc wkrótce prześlę kilka zgłoszeń, wcale nie anonimowo. W katalogu nieprawidłowości brakuje mi jednak punktu dotyczącego marnotrawienia pieniędzy publicznych przez urzędników i zamawiających, ale można opisać ten proceder, zaznaczając kategorię „inne” — mówi Rafał Bałdys, wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~autor
Czekam na kolejne formularze. Wchodzimy na stronę, wybieramy z menu "donosy" i mamy gotowce: na sąsiada do skarbówki, do zusu itd. A niedługo, że ten czy tamten nie chodzi do kościoła.
~noMercy
Teraz będą donosy na sąsiadów, bo sprzedawali stary telewizor na allegro i nie zgłosili przychodu w urzędzie skarbowym.
~brawoPOLACY
https://www.youtube.com/watch?v=NxynLwAbYQQ to trzeba zobaczyć :)
~BrawoPiS
Uczciwi ludzie się nie boją, bo nie mają czego. Za to cwaniacy trzęsą portkami i wrzeszczą na alarm, bo wiedzą że już niedługo stracą swoje złodziejskie łupy.
~zeflik
To tworzenie społeczeństwa kapusiów, gamoniu. Jestem jak najbardziej za rozliczaniem złodziejstwa, ale nie takimi metodami. Może kolejna loteria 'donosowa'?
~Ania odpowiada ~zeflik
a jakimi? śledzeniem i nagrywaniem rozmów?
~BrawoPiS odpowiada ~zeflik
Ty baranie. Nie informowanie policji i prokuratury o przestępstwach to tworzenie państwa mafijnego, na wzór Włoch.
~cccc
Stare dobre metody
Może wracają starzy dobrzy anajomi ??
~Basia
to sa wlasnie te kije reka komusza w szprychy jadacego nowego roweru Prawa i Sprawiedliwosci wkladane.W latach 2005-2007 tez scierwa komusze z PO, PSL, SLD, sralikotow pilnie sypaly piasek w tryby PiS-u aby lemingi wymozdzone myslaly , ze panstwo policyjne i obozy pracy wkrotce nastanie.POlaki to zlodzieje, nieroby, falszywce i to sa wlasnie te kije reka komusza w szprychy jadacego nowego roweru Prawa i Sprawiedliwosci wkladane.W latach 2005-2007 tez scierwa komusze z PO, PSL, SLD, sralikotow pilnie sypaly piasek w tryby PiS-u aby lemingi wymozdzone myslaly , ze panstwo policyjne i obozy pracy wkrotce nastanie.POlaki to zlodzieje, nieroby, falszywce i obludniki pelna geba SOMM

Powiązane: Dotacje unijne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki