Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online TERAZ

Redakcja poleca

Rozliczającym PIT-y kolejny rok z rzędu polecamy sprawdzony, a przy tym darmowy program e-Pity. To proste w obsłudze narzędzie, z którym poradzi sobie każdy podatnik. Co ważne - umożliwia też wysłanie gotowego druku do urzędu skarbowego.

Malwina Wrotniak

Malwina Wrotniak redaktor naczelna Bankier.pl

Ministerstwo Rozwoju szykuje podatkowe ulgi dla inwestujących firm

Ministerstwo Rozwoju próbuje zachęcić przedsiębiorców do inwestowania. Resort chce znowelizować ustawy o podatkach PIT i CIT. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Informacyjna Agencja Radiowa, ministerstwo proponuje jednorazową amortyzację, dzięki której przedsiębiorcy zapłacą niższe podatki.

(YAY Foto)

Obecnie przedsiębiorca, inwestując na przykład w maszynę produkcyjną 100 tysięcy złotych, może zamortyzować czyli wliczyć w koszty 20 tysięcy złotych rocznie. Od pozostałych 80 tysięcy firma musi zapłacić podatek. Ministerstwo rozwoju chce pozwolić na zaliczenie do kosztów wszystkich wydatków już w pierwszym roku. Przedsiębiorcy nie będą mogli rozliczyć w ten sposób samochodów i nieruchomości. Przedstawiciel resortu rozwoju powiedział IAR, że podobne rozwiązania stosuje się także w innych krajach.

Według nieoficjalnych informacji zmiana ma być zaprezentowana podczas Kongresu 590, który odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce, równolegle z konstytucją dla biznesu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Rzeszów / K. Tokarczyk / T. Majka/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ginger

Artykuł na żenująco niskim poziomie. Już od kilku lat jest jednorazowa amortyzacja do kwoty 50 tys euro ! Amortyzacja jednorazowa przysługuje podatnikom, którzy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej w danym roku podatkowym oraz takim, których przychody ze sprzedaży brutto nie przekroczyły w poprzednim roku podatkowym równowartości w złotych 1 200 000 euro.
W ramach tej ulgi przedsiębiorcy mogą dokonać odpisów amortyzacyjnych do wysokości limitu jednorazowej amortyzacji, wynoszącego 50 tys. euro.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~italiano

Czy dla banków i handlu również ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne