REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju szykuje podatkowe ulgi dla inwestujących firm

2016-11-17 17:10
publikacja
2016-11-17 17:10

Ministerstwo Rozwoju próbuje zachęcić przedsiębiorców do inwestowania. Resort chce znowelizować ustawy o podatkach PIT i CIT. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła Informacyjna Agencja Radiowa, ministerstwo proponuje jednorazową amortyzację, dzięki której przedsiębiorcy zapłacą niższe podatki.

fot. / / YAY Foto

Obecnie przedsiębiorca, inwestując na przykład w maszynę produkcyjną 100 tysięcy złotych, może zamortyzować czyli wliczyć w koszty 20 tysięcy złotych rocznie. Od pozostałych 80 tysięcy firma musi zapłacić podatek. Ministerstwo rozwoju chce pozwolić na zaliczenie do kosztów wszystkich wydatków już w pierwszym roku. Przedsiębiorcy nie będą mogli rozliczyć w ten sposób samochodów i nieruchomości. Przedstawiciel resortu rozwoju powiedział IAR, że podobne rozwiązania stosuje się także w innych krajach.

Według nieoficjalnych informacji zmiana ma być zaprezentowana podczas Kongresu 590, który odbywa się w podrzeszowskiej Jasionce, równolegle z konstytucją dla biznesu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Rzeszów / K. Tokarczyk / T. Majka/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~ginger
Artykuł na żenująco niskim poziomie. Już od kilku lat jest jednorazowa amortyzacja do kwoty 50 tys euro ! Amortyzacja jednorazowa przysługuje podatnikom, którzy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej w danym roku podatkowym oraz takim, których przychody ze sprzedaży brutto nie przekroczyły w poprzednim roku podatkowym Artykuł na żenująco niskim poziomie. Już od kilku lat jest jednorazowa amortyzacja do kwoty 50 tys euro ! Amortyzacja jednorazowa przysługuje podatnikom, którzy rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej w danym roku podatkowym oraz takim, których przychody ze sprzedaży brutto nie przekroczyły w poprzednim roku podatkowym równowartości w złotych 1 200 000 euro.
W ramach tej ulgi przedsiębiorcy mogą dokonać odpisów amortyzacyjnych do wysokości limitu jednorazowej amortyzacji, wynoszącego 50 tys. euro.
~italiano
Czy dla banków i handlu również ?

Powiązane: Inwestowanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki