REKLAMA

Ministerstwo Finansów zajrzy ci w konto bankowe

2013-06-19 02:43
publikacja
2013-06-19 02:43

Ministerstwo Finansów żąda pełnego wglądu w operacje finansowe Polaków - w konta bankowe, operacje na rachunkach i przekazy pocztowe. Pomysł krytykują przedsiębiorcy i... rządowi prawnicy - donosi "Puls Biznesu".

Ministerstwo Finansów zajrzy ci w konto bankowe
Źródło: iStockphoto/Thinkstock

Pełny i nieskrępowany wgląd wszystkich organów MF w finanse podatników zapisano w projekcie założeń noweli ordynacji podatkowej.

Jak uzasadnia resort, dostęp do tych informacji ma szczególne znaczenie dla skuteczności zwalczania naruszeń prawa w zakresie zaniżania podstaw opodatkowania i nieujawniania źródeł pochodzenia przychodów i majątku.


»Szwajcarzy nie dopuszczą USA do kont bankowych swoich obywateli

Jednak proponowane zmiany zgodnie krytykują przedstawiciele banków, przedsiębiorców i eksperci. Wskazują, że oznaczałoby to koniec tajemnicy bankowej, narażenie firm na ujawnienie tajemnicy handlowej.

Entuzjastą pomysłu MF nie jest też kancelaria premiera, która domaga się, by resort szerzej uzasadnił konieczność zmian i ich skutki. Propozycja budzi też poważne wątpliwości Rządowego Centrum Legislacji. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~ ZNAWCA TEMATU
PEJS ZAJRZY W KONTO A NASTEPNIE W ROZPOREK ! BEDZIE NOWA STATYSTYKA .
~de
pieprzony rostowski wyniszcza kraj
~Stary obserwator.
Czyżby koniec banków w Polsce? Trzeba szybko kupić sejf bo zbraknie w sklepach!
~bosman
Czytajcie;,, Islandia-media o tym milczą ! .pl'' Tam naród poradził sobie ze złodziejskim rządem i bankierami - siedzą w wiezieniach czyli tam gdzie ich miejsce, a ludzie wreszcie żyją normalnie. U nas też można tak zrobić ! i wprowadzić jeden podatek liniowy 10% . Wtedy ,,administracja '' zostałaby bez ,,pracy'' Czytajcie;,, Islandia-media o tym milczą ! .pl'' Tam naród poradził sobie ze złodziejskim rządem i bankierami - siedzą w wiezieniach czyli tam gdzie ich miejsce, a ludzie wreszcie żyją normalnie. U nas też można tak zrobić ! i wprowadzić jeden podatek liniowy 10% . Wtedy ,,administracja '' zostałaby bez ,,pracy'' bo przedsiębiorcy sami obliczyliby podatek bez ksiegowych i innych nie potrzebnych ,,etatowców'' Za komuny było nas ok.42 mln i 65 tys, pracowników administracji. Dziś jest nas mniej, a ,,pracowników administracji'' ponad 500 tysięcy !!!
~asdxxme
O tym sie nie mówi, ale zaczynają nas coraz bardziej kontrolować, O waznych rzeczach sie w mediach nie mówi, stopniowo ogranicza wolnosc, wolności słowa juz nie ma. Takie to skutki rzadów na masową skale.
~Bóg
Najlepiej jak nam wszystkim w dupie kamery zamontują żeby widzieli czym sramy
~felolek 7
Politycy są odchodami narodu.
~czekam!
Niech mi łaskawie zajrzą w d*pę!Bardzo proszę,bo wgląd mam ciekawy!!Hemoroidy jak "pstrusie" jaja!Nie jestescie ciekawi??Szkoda!!
~Gustaw
Po rozpaczliwych działaniach Vincenta widać, że jego dni są policzone...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki