Minister zdrowia: Spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju

Myślę, że przed wakacjami będzie już można chodzić do kina - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Mówiąc o urlopach stwierdził, że spokojnie można rezerwować rodzinne wakacje w kraju.

(fot. Pixabay / Pexels)

Szumowski podkreślił, że niepewna jest przyszłość wakacji zorganizowanych, takich, jak kolonie czy obozy, można natomiast rezerwować rodzinne wakacje w kraju.

Na uwagę dziennikarza, że w lipcu mogą być ponownie zamknięte hotele, Szumowski stwierdził, że nie może obiecać, że rząd tego nie zrobi. "Natomiast patrząc na obecną dynamikę, uważam, że prawdopodobieństwo jest niewielkie" - stwierdził.

Szef resortu zdrowia potwierdził też, że w Polsce spadła liczba zgonów w porównaniu z ubiegłym rokiem. "Ludzie zaczęli bardziej dbać o siebie, ale też przestali się spotykać i przenosić zakażenia. Z powodu mniejszego ruchu jest też mniej wypadków itd. To ta jasna strona dystansu społecznego" - zauważył.

Pytany, czy ma żal do swojego brata o zakup maseczek od instruktora narciarstwa, odpowiedział, że nie ma. Przypomniał, że w tamtym czasie maseczki nie były w ogóle dostępne na rynku. "Już zapomnieliśmy, jaka była sytuacja. Setki umierały we Włoszech, trumny były wiezione samochodami ciężarowymi. Epidemia docierała do Polski. Organizowaliśmy więc, tak jak każdy inny kraj, logistykę zakupów. (...) Szukaliśmy każdej możliwej okazji, by te środki kupić. Cały świat szukał" - wskazał.

Na pytanie, czy 5 mln zł za maseczki kupione od instruktora narciarstwa (po tym, jak okazały się bezwartościowe) już wróciły do kasy ministerstwa, wyjaśnił, że po pierwszych deklaracjach współpracy i zwrotu środków, ostatecznie dostawca wycofał się z rozmów. Dlatego sprawa trafiła do prokuratury. (PAP)

kmz/ mrr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 53 m00zyk

Musiałby mi się "sufit na głowę spaść", bym miał uwierzyć w którąkolwiek wypowiedź tego... pana.

! Odpowiedz
0 4 itsosad

Ale nie ma co narażać własnego zdrowia :)

! Odpowiedz
80 37 adrian76

Szanuję dra Szumowskiego za to, w jaki sposób prowadził politykę zdrowotną na początku pandemii. Dziękuję! Gdyby nie on, to moglibyśmy mieć podobny wynik do tego, co sobie zafundowali socjaliści w Hiszpanii. Tylko ludzie złej woli i zacietrzewieni idioci nie pamiętają, że zdobycie jakichkolwiek maseczek graniczyło z cudem, a inne Państwa angażowały nawet służby, aby je zdobyć dla siebie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 39 wyrwin666

Mówisz o socjalistach z Hiszpanii, ale już "polscy" socjaliści z PiS już Ci nie przeszkadzają ? XD

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 26 krool44

Dlaczego porównujesz Polske do najgorszych państw, które jako pwiersze dostały wirusem i nie miały czasu na przygotowanie? czemu nie porównujesz Polski do takich państw jak Czechy, Austria, Słowacja, czy Litwa? bo tam rządy poradził sobie dużo lepiej niz rząd w Polsce?
Na Słowacji już są dni gdzie jest ZERO zakażeń, tymczasem w Polsce jest po 400 nowych przypadków dziennie. Rząd poniósł klęske w walce z epidemią, w 3 razy większych Niemczech jest obecnie mniej nowych zakażeń niz w Polsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
25 42 wyrwin666

Dla tego człowieka tylko jedno TRYBUNAŁ STANU !!!

! Odpowiedz
10 26 pluto85md

To tylko słowa ministra. Sądząc po dynamice pandemii, a więc po całej fali w krajach zachodnich, bezpieczniej jest rezerwować wakacje w Danii, Norwegii, Szwajcarii, Islandii, Irlandii, Niemczech, Czechach, Grecji, czy na południu Włoch. Jest też także pozytywny trend we Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, czy w północnych Włoszech. U nas pandemii wciąż w fazie rozwoju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 51 pc1974

Kiedy dymisja tego upapranego w afery czlowieka? 140 mln dotacji dla brata z naszych podatków za rzadów PIS to za mało na dymisje? To ile trzeba wyprowadzic? 140 mld?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne