REKLAMA

Minister zdrowia: Decyzja ws. powrotu dzieci do szkół po Wielkanocy

2021-03-03 13:34
publikacja
2021-03-03 13:34
fot. Chekyravaa / Shutterstock

Jeśli by się udało dokończyć akcję szczepień nauczycieli i wzrost zachorowań na COVID-19 się zmniejszy, to decyzje o przywracaniu stacjonarnej edukacji będziemy podejmowali po świętach wielkanocnych - poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w środę był pytany o termin powrotu uczniów klas starszych do nauki stacjonarnej w szkole. Minister zapewnił, że rząd "robi wszystko, żeby akcja szczepieniowa uwzględniała nauczycieli, wykładowców, tak żeby możliwie szybko powrócić do edukacji stacjonarnej".

"My oczywiście mamy teraz taką sytuację, że znajdujemy się w fazie wzrostowej fali pandemicznej, ale jeśli by się udało dokończyć akcję szczepień i jednocześnie byśmy widzieli skutek tej akcji szczepień, ale oczywiście i innych działań na zmniejszenie wzrostu zachorowań, to będziemy te decyzje o przywracaniu stacjonarnej edukacji podejmowali po świętach" - powiedział minister Niedzielski (w tym roku Wielkanoc jest na początku kwietnia - PAP).

"Bardzo bym chciał, żeby już ten okres absencji od tej nauki stacjonarnej, czyli nauki w trybie zdalnym, powoli się kończył, bo to ma też swoje konsekwencje" - dodał.

Autorki: Olga Zakolska, Anna Machińska

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
forfun
najpierw trzeba będzie w święta zaktualizować bazę wirusów by po świętach móc ją roznieść ku uciesze gawiedzi
piwic
W NWO nie ma miejsca na dwie rzeczy, na oświatę i służbę zdrowia, więc (nie-)rząd z własnej woli niczego takiego nigdy już nie otworzy. Tylko opór społeczeństwa może to zmienić.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki