REKLAMA

Minimalny wzrost składki ZUS

2020-08-31 06:59
publikacja
2020-08-31 06:59
fot. Moobin / Shutterstock

Dobra wiadomość dla 1,5 mln samozatrudnionych: opłaty na ubezpieczenia z działalności gospodarczej wzrosną w przyszłym roku tylko o 15,60 zł - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Według dziennika niewielka podwyżka składek to nowość dla samozatrudnionych, bo w ostatnich latach rosły one w rekordowym tempie, z kulminacją od początku 2020 r., gdy skoczyły aż o 114 zł.

"Zmiana wynika ze spowodowanego covidową recesją spadku przeciętnego wynagrodzenia w Polsce" - tłumaczy "Rzeczpospolita". Jak zauważono, w obecnym systemie składki ZUS przedsiębiorców zależą od przyjętej przez rząd prognozy wysokości przeciętnego wynagrodzenia w przyszłym roku. Skutek jest taki, że do końca 2020 r. będą oni płacić niezależnie od kondycji finansowej 1431,48 zł miesięcznie, a od początku 2021 – 1447,08 zł.

"Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich uważa, że najwyższa pora, by rząd rozważył dostosowanie wysokości składek do bieżących dochodów mikroprzedsiębiorców, co pozwoli im przetrwać kryzys" - czytamy. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
1as
Dobra to by była, jak by była obniżka składki.
Wszędzie słychać, że pensje poobcinane lub przynajmniej zamrożone, a średnia wychodzi znowu więcej.
kornatowicz
Władze na Polskę zwolniły z haraczu zwanego składką ZUS : Sędziów, policjantów, wojskowych, kościół. Rolnicy (też mikroprzedsiębiorcy, ale i ogromni przedsiębiorcy rolni) płacą 10 % tego, co niewolnicy konusowaci przedsiębiorcy. Dla niepoznaki u rolników haracz ZUS zwie się KRUS, Kloszardzi również są zwolnieni Władze na Polskę zwolniły z haraczu zwanego składką ZUS : Sędziów, policjantów, wojskowych, kościół. Rolnicy (też mikroprzedsiębiorcy, ale i ogromni przedsiębiorcy rolni) płacą 10 % tego, co niewolnicy konusowaci przedsiębiorcy. Dla niepoznaki u rolników haracz ZUS zwie się KRUS, Kloszardzi również są zwolnieni z haraczu ZUS, aby skorzystać z zabezpieczenia zdrowotnego. I tak biedaprzedsiębiorcy muszą wykazać sie opłaceniem haraczu ZUS, aby skorzystać z pomocy specjalistycznej służby zdrowia, a kloszardzi ne muszą - kloszard jest tym samym lepiej traktowany, jak biedaprzedsiebiorcą. Sam haracz zwany składką ZUS jest zbrodnią władz na Polskę, którym skutecznie przeprowadzają one sabotaż gospodarczy, niszcząc plankton gospodarczy Narodu Polskiego! A jak skonstruowany jest, z czego składa się haracz ZUS? Ano już u samej podstawy składa sie z oszukańczego wzoru. I dla przykładu - do jego wyliczenia władze na Polskę nakazały wziąć średnią z 50 % przychodów w gospodarce "narodowej". I tu ci ludożercy zarządzający Polską wzięli 50% ale nie z mediany, z średniej ważonej, ALE Z NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCYCH!!! Z tej grupy, w której przyzwolono wypłacić w ciągu zaledwie 10 lat 50 milionów Tomaszowi Lisowi za pranie mózgów "Polakom", 30 milionów obecnemu premierowi w siedem lat, kiedy jako historyk z wykształcenia, piastował funkcje prezesa dużego, obcego banku, oraz wszystkie synekurki wypłacane w milionach złodziejom władzy w Polsce przez ostatnie 30 lat!!! Z tego wyliczono wam - niewolnicy średnią do wyliczenia składki haraczu ZUS, zawyżając ją już na starcie o 500 zł miesięcznie. Jednak to dopiero początek rabunku ZUS zwanym. Składaka ZUS składa się z kilku podskładek, w których większość jest wyssanym z brudnych paluchów rządzących "polakami" haraczy. Dla przykładu - w obowiązku was - biedaków, jest finansowani specjalizacji dla lekarzy specjalistów! Wy - nędznicy, przez ostatnich kilka lat, w których nie było rąk do pracy i trzeba było ściągnąć miliony Ukraińców, wy opłacaliście w tym czasie "tworzenie miejsc pracy" w państwie, w którym nie występowało bezrobocie!!! Jesteście wykorzystywanymi, wyzyskiwanymi, okradanymi nędzarzami, którzy swoją biernością i nijakością się na to niewolnictwo godzą!!! A ZATEM JESTEŚCIE JEGO WARCI!!! Jeśli nie możesz sobie sam poradzic z haraczem ZUS, potrzebujesz pomocy, chcesz usłyszeć więcej i bardziej precyzyjnych zarzutów pod adresem okradających w imieniu władz na Polskę zakładu znanego jako ZUS, przybądź do Gdańska na rozprawę w Sądzie Rejonowym, dnia 17-go września 2020 roku, o godz. 11-tej, do sali B 68A, gdzie będzie w tym obszarze prowadzona rozprawa. ~Krzysztof Kornatowicz (YouTuber)
1as
Może trochę za szeroko idziesz, bo jakieś minimalne zabezpieczenie emerytalne musi być.
Ale takie, na które stać każdego przedsiębiorcę, a jak chce więcej płacić, to może, nie musi.
I dość absurdów typu wielokrotne składki zdrowotne.
spedytor
ZADAMY DZIEDZICZNOSCI SKLADEK WPLACANYCH DO ZUSU
patriota007
Czyli samozatrudniony ma się cieszyć z 1500zł podatków, nawet jak w danym miesiącu nic nie zarobi. Niech całuje po nogach, bo w każdej chwili mogą skontrolować, zamknąć, zlikwidować - wtedy pójdzie na zasiłek...
zenonn
Wydatki na prąd, wodę, paliwo, ubezpieczenia, dostawcom ... płaci?
Jeśli nie zarabia to zwija interes. Nie ma przymusu prowadzenia.
Firmy wykazujące latami straty? Zarząd nie zdechł? Kto kogo ciula?
carlito1 odpowiada zenonn
Zarząd w JDG??? I właśnie tacy znafcy tematów tu siedzą...

70% Polaków nie odróżnia pit od cit... netto od brutto... Zaliczki od zadatku... Więc widzimy tego efekty ...
m00zyk
Dobrą wiadomością byłaby obniżka tego złodziejskiego podatku.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki