REKLAMA

Min. zdrowia przedłuży finansowanie in vitro do 2019 roku

2015-10-30 10:25
publikacja
2015-10-30 10:25

Minister zdrowia przedłuży finansowanie in vitro z budżetu do 2019 roku. Rzecznik resortu zdrowia Krzysztof Bąk potwierdził IAR, że stosowne rozporządzenie złożono do ministra Mariana Zembali, który podpisze je prawdopodobnie w poniedziałek.

/ Materiały dla mediów

Na rozpoczęty w lipcu 2013 roku rządowy program finansowania zapłodnienia pozaustrojowego przeznaczono z budżetu ministerstwa zdrowia 260 milionów złotych. Według początkowych założeń, miał obowiązywać do końca czerwca przyszłego roku.

IAR/dw/sk

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~olo
OK. Po zmianie rządu minister będzie finansował z własnej kieszeni - i o to zadbamy.
~sadfasd
Takie leczenie nie powinno być absolutnie finansowane z budżetu. Jeśli kogoś nie stać na to żeby ponieść koszty leczenia to tym bardziej nie będzie go stać na utrzymanie dziecka.
~nikt
Mam nadzieję, że PiSiory anulują te wydawanie pieniędzy.
Jak ktoś nie może mieć dzieci to leczenie/ adopcja. Robienie dzieci z probówek to nie rozwiązanie, nie wiadomo jak to może się skończyć. Nie wiem jak to jest ale zapewnienia, że to taki sam człowiek jak naturalnie mnie nie przekonują, nie wiadomo czy nie
Mam nadzieję, że PiSiory anulują te wydawanie pieniędzy.
Jak ktoś nie może mieć dzieci to leczenie/ adopcja. Robienie dzieci z probówek to nie rozwiązanie, nie wiadomo jak to może się skończyć. Nie wiem jak to jest ale zapewnienia, że to taki sam człowiek jak naturalnie mnie nie przekonują, nie wiadomo czy nie będzie obciążenia wadami genetycznymi które będą z pokolenia na pokolenie coraz bardziej widoczne - a wtedy po narodzie...
~Muszka
Cenna wiadomość.Muszę szybciej bzykać.

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki