REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Millennium liczy, że wyniki w drugiej połowie roku będą podobne do tych z pierwszej (opis)

2015-07-27 11:36
publikacja
2015-07-27 11:36

Wyniki Banku Millennium w II połowie roku będą podobne do odnotowanych w pierwszym półroczu - ocenił Joao Bras Jorge, prezes banku. Millennium wciąż analizuje powołanie banku hipotecznego.

Joao Bras Jorge pytany o perspektywę wyników banku w drugiej połowie roku, odpowiedział: "Nie możemy powiedzieć, że druga połowa roku będzie znacząco lepsza niż pierwsza. Raczej będą one podobne".

"Pracujemy nad tym, aby druga połowa roku była tak dobra jak pierwsza" - dodał.

Reklama

Bank Millennium miał w I półroczu 2015 r. 327,8 mln zł zysku netto.

Prezes podał, że bank nadal analizuje uruchomienie banku hipotecznego, który mógłby emitować listy zastawne. Bras Jorge zwrócił jednocześnie uwagę na słabość rynku hipotecznego w Polsce.

"Produkcja nowych kredytów hipotecznych w Polsce jest nadal poniżej poziomów sprzed kryzysu, co oceniamy negatywnie z perspektywy polskiej gospodarki" - dodał.

W drugim kwartale sprzedaż kredytów hipotecznych Banku Millennium spadła o 10 proc. kwartalnie do 156 mln zł. Rok temu, w drugim kwartale 2014, bank sprzedał kredyty o wartości 236 mln zł.

Millennium chce obserwować rynek pod kątem kolejnych emisji obligacji, jak podał wiceprezes Fernando Bicho.

W czerwcu Bank Millennium wyemitował 3-letnie niezabezpieczone obligacje na okaziciela o łącznej wartości nominalnej 300 mln zł. Obligacje zostały wyemitowane w ramach drugiego programu emisji obligacji. W kwietniu rada nadzorcza Banku Millennium zatwierdziła trzeci program emisji obligacji banku o wartości nominalnej nie wyższej niż 2 mld zł. (PAP)

kuc/ mj/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~bankster
niech obniżą marże to sprzedaż wzrośnie. Proste.
Millennium to dziś jeden z najdroższych banków jesli chodzi o hipoteki a ich oferta nie wyróżnia się niczym w porównaniu z konkurencją.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki