REKLAMA

Millennium DM podwyższył cenę docelową akcji KGL

2022-10-03 09:56
publikacja
2022-10-03 09:56

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 3 października, podwyższyli cenę docelową akcji KGL do 12,0 zł z 9,3 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "neutralnie".

Millennium DM podwyższył cenę docelową akcji KGL
Millennium DM podwyższył cenę docelową akcji KGL
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Raport wydano przy kursie 11,7 zł.

"Wyniki spółki KGL w II kwartale pozytywnie nas zaskoczyły i spółka po raz pierwszy od 2020 r. poprawiła EBIT r/r (5,1 mln zł vs 4,8 mln zł rok wcześniej i oczekiwane przez nas 1,9 mln zł). Sądzimy, że spółka zaczyna korzystać z renegocjowanych umów oraz początku trendu spadkowego cen surowców. Możliwe, że najgorsze dla spółki już minęło, jednak wyzwaniem będą rosnące koszty energii" - podano w raporcie.

W raporcie wskazano, że KGL miał na koniec czerwca 2022 r. dług netto na poziomie 128,4 mln zł, co oznaczało poziom 3,9x EBITDA za ostatnie 4 kwartały. Dług pozostaje znaczącym problemem jednak w ostatnim czasie pozostaje stabilny.

"Nasza wycena i rekomendacja zakłada poprawę marż w kolejnych kwartałach. W przeszłości spółka poprawiała wyniki, gdy ceny surowców (tworzyw sztucznych) spadały, co dzieje się w ostatnich miesiącach. Cena polipropynelu w PLN spadła już o 32 proc. w porównaniu ze szczytem w kwietniu, a cena PET spadła o 17 proc. od szczytu w lipcu. Oznacza, że to bardzo silna presja na marże widoczna w poprzednich kwartałach powinna się istotnie zmniejszyć (co było widać w II kw.). KGL w I półroczu renegocjował kontrakty z odbiorcami punktów, co również miało poprawić zyskowność" - dodano.

Analitycy wskazują, że z drugiej strony, renegocjacje miały m.in. spowodować szybsze dostosowanie cen produktów do zmian cen surowców.

"Może to oznaczać, że spadki cen plastików nie wywołają naturalnego rozszerzenia marż, jak to było w przeszłości. Dodatkowym ryzykiem są silne wzrosty kosztów energii. Niepełne przerzucenie ich na klientów może obniżyć roczny wynik o kilka, kilkanaście mln złotych" - napisano.

Rekomendacja została opracowana przez DM Millennium na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Marcin Palenik, nastąpiło 3 października o godz. 9.00.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

43598477_20221003_0956_KGL_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki