REKLAMA
PIT 2023

Miliony złotych premii za "Polski ład"? Resort finansów zaprzecza

2023-01-25 16:18
publikacja
2023-01-25 16:18

64 mln zł nagród i premii wypłacono w 2022 roku pracownikom i funkcjonariuszom Ministerstwa Finansów w ramach nagrody za wprowadzenie "Polskiego ładu" - napisał w środę portal wp.pl. "Kadra kierownicza resortu, który odpowiadał m.in. za fiasko +Polskiego ładu+, otrzymała w zeszłym roku niemal 15 mln zł" - czytamy. Do tych informacji odniosła się rzeczniczka resortu Patrycja Dudek.

Miliony złotych premii za "Polski ład"? Resort finansów zaprzecza
Miliony złotych premii za "Polski ład"? Resort finansów zaprzecza
fot. Adam Chełstowski / / FORUM
Darmowy program do rozliczania
PIT 2023/2024
Pobierz e-pity 2023 Uruchom on-line

Ministerstwo Finansów w 2022 r. nie przyznało pracownikom i funkcjonariuszom nagród za prace nad reformą Polski Ład i Niskie Podatki - poinformowała rzeczniczka prasowa MF Patrycja Dudek.

"Ministerstwo Finansów w 2022 r. nie przyznało pracownikom ani funkcjonariuszom nagród za prace nad reformą Polski Ład ani Niskie Podatki. Środki w MF na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy/służbie pochodzą z funduszy tworzonych rokrocznie w ramach środków na wynagrodzenia i uposażenia" - wyjaśniła rzeczniczka prasowa MF Patrycja Dudek.

Wskazała, że utworzenie tych funduszy w przypadku pracowników wynika z: obowiązków ustawowych, a konkretnie z ustawy o służbie cywilnej z dnia 21 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 1691), zgodnie z którą Fundusz nagród w wysokości 3 proc. planowanych wynagrodzeń osobowych pozostaje w dyspozycji Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów; rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 lutego 2010 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek (Dz. U. poz. 134, z późn. zm.), zgodnie z którym tworzony jest fundusz nagród, w wysokości 3 proc. planowanych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej dla osób zajmujących stanowiska nieobjęte mnożnikowymi systemami wynagrodzeń.

"Natomiast w przypadku funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej podstawą utworzenia Funduszu nagród za szczególne osiągnięcia w Służbie Celno-Skarbowej jest ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2022 poz. 813, z późn. zm.). Wysokość funduszu została określona w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 listopada 2017 r. w sprawie funduszu nagród za szczególne osiągnięcia w Służbie Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2124) w wysokości 3 proc. planowanych środków na uposażenia" - dodała Dudek. (PAP)

Reklama

mmu/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
Twórcy "Polskiego Ładu" powinni za karę prowadzić własną firmę przez pięć lat
jarekzbyszek
Po co im unijna kasa z KPO? Dla nich dostęp do koryta wystarczy. Ziobro to gwarant ich bezkarności.
prezestak
No i poszło na zdrowie na nie narodu tylko wybranych

Powiązane: Afery rządu PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki