REKLAMA

Miliony złotych premii za "Polski ład"? Resort finansów zaprzecza

2023-01-25 16:18
publikacja
2023-01-25 16:18

64 mln zł nagród i premii wypłacono w 2022 roku pracownikom i funkcjonariuszom Ministerstwa Finansów w ramach nagrody za wprowadzenie "Polskiego ładu" - napisał w środę portal wp.pl. "Kadra kierownicza resortu, który odpowiadał m.in. za fiasko +Polskiego ładu+, otrzymała w zeszłym roku niemal 15 mln zł" - czytamy. Do tych informacji odniosła się rzeczniczka resortu Patrycja Dudek.

Miliony złotych premii za "Polski ład"? Resort finansów zaprzecza
Miliony złotych premii za "Polski ład"? Resort finansów zaprzecza
fot. Adam Chełstowski / / FORUM
Darmowy program do rozliczania
PIT 2022/2023
Pobierz e-pity 2022 Uruchom on-line

Ministerstwo Finansów w 2022 r. nie przyznało pracownikom i funkcjonariuszom nagród za prace nad reformą Polski Ład i Niskie Podatki - poinformowała rzeczniczka prasowa MF Patrycja Dudek.

"Ministerstwo Finansów w 2022 r. nie przyznało pracownikom ani funkcjonariuszom nagród za prace nad reformą Polski Ład ani Niskie Podatki. Środki w MF na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy/służbie pochodzą z funduszy tworzonych rokrocznie w ramach środków na wynagrodzenia i uposażenia" - wyjaśniła rzeczniczka prasowa MF Patrycja Dudek.

Reklama

Wskazała, że utworzenie tych funduszy w przypadku pracowników wynika z: obowiązków ustawowych, a konkretnie z ustawy o służbie cywilnej z dnia 21 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2022 r. poz. 1691), zgodnie z którą Fundusz nagród w wysokości 3 proc. planowanych wynagrodzeń osobowych pozostaje w dyspozycji Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów; rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 lutego 2010 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek (Dz. U. poz. 134, z późn. zm.), zgodnie z którym tworzony jest fundusz nagród, w wysokości 3 proc. planowanych wynagrodzeń osobowych, z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej dla osób zajmujących stanowiska nieobjęte mnożnikowymi systemami wynagrodzeń.

"Natomiast w przypadku funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej podstawą utworzenia Funduszu nagród za szczególne osiągnięcia w Służbie Celno-Skarbowej jest ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2022 poz. 813, z późn. zm.). Wysokość funduszu została określona w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 7 listopada 2017 r. w sprawie funduszu nagród za szczególne osiągnięcia w Służbie Celno-Skarbowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2124) w wysokości 3 proc. planowanych środków na uposażenia" - dodała Dudek. (PAP)

Reklama

mmu/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karbinadel
Twórcy "Polskiego Ładu" powinni za karę prowadzić własną firmę przez pięć lat
jarekzbyszek
Po co im unijna kasa z KPO? Dla nich dostęp do koryta wystarczy. Ziobro to gwarant ich bezkarności.
prezestak
No i poszło na zdrowie na nie narodu tylko wybranych

Powiązane: Afery rządu PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki