REKLAMA

Miedź wyceniana najniżej od 7 tygodni

2021-06-15 08:04
publikacja
2021-06-15 08:04
Miedź wyceniana najniżej od 7 tygodni
Miedź wyceniana najniżej od 7 tygodni
fot. Parilov / / Shutterstock

Miedź na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana najniżej od 7 tygodni. Tanieją też inne metale bazowe w związku z obawami o możliwe zacieśnienie polityki pieniężnej w USA. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 2,9 proc. - po 9.680,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zniżkuje o 2,08 proc. do 4,4315 USD za funt.

Rynki czekają na wynik posiedzenie Fed - inwestorzy będą wypatrywać sygnałów z Fed w sprawie ograniczania skupu obligacji w obliczu rosnących obaw o inflację.

Analitycy prognozują, że podczas spotkania Fed w tym tygodniu bankierzy centralni mogą wskazywać na wzrost stóp procentowych w 2023 roku, a to mogłoby zaszkodzić popytowi na towary.

W maju miedź osiągała rekordowe poziomy cen, ponieważ stosowane bodźce stymulujące gospodarki, niskie stopy procentowe i globalne ożywienie gospodarcze napędzały wzrost cen surowców, w tym metali przemysłowych.

Jednak od tego czasu na rynkach zaczęły narastać obawy, że Fed wkrótce może wycofać wsparcie dla amerykańskiej gospodarki. Do tego chińskie władze planują uwolnienie rezerw metali, aby powstrzymać rosnące koszty surowców.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź zwyżkowała o 32 USD do 9.972 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ mfm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki