REKLAMA

Miedź tanieje wraz z innymi metalami. Zdecydowały komentarze sekretarz skarbu USA

2021-06-07 09:06
publikacja
2021-06-07 09:06
Miedź tanieje wraz z innymi metalami. Zdecydowały komentarze sekretarz skarbu USA
Miedź tanieje wraz z innymi metalami. Zdecydowały komentarze sekretarz skarbu USA
/ Shutterstock

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają, podobnie jak innych metali bazowych. Inwestorzy oceniają komentarze Janet Yellen na temat stóp procentowych w USA. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany niżej o 0,5 proc. - po 9909,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zniżkuje o 0,83 proc. do 4,4920 USD za funt.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała w wywiadzie dla Bloomberg News, że wyższe stopy procentowe byłyby "plusem" dla USA i Fed.

Szefowa resortu skarbu USA oceniła, że prezydent Joe Biden powinien iść naprzód ze swoimi planami wydatków w wysokości 4 bilionów USD, nawet jeśli wywołają one wzrost inflacji, która utrzyma się do przyszłego roku, i wyższe stopy procentowe.

Inwestorzy będą więc w takiej sytuacji uważnie obserwować dane o amerykańskiej inflacji, które zostaną opublikowane w czwartek.

Tymczasem, jak oceniają analitycy Citigroup, rynek miedzi rafinowanej w Chinach ulegnie dalszemu zacieśnieniu w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Chiny za cel postawiły sobie zaszczepienie przeciwko COVID-19 70 proc. populacji do końca tego roku, a to przyczyni się do mocnego wzrostu gospodarczego.

Chociaż chińskie władze dążą do obniżenia kosztów surowców, nie będzie to łatwe w obliczu ograniczania podaży i prężnego popytu globalnego.

Tymczasem jednak opublikowane w poniedziałek przez chiński urząd celny dane o handlu pokazały mieszany obraz importu miedzi - w maju import nieobrobionej miedzi i jej produktów był najniższy od 3 miesięcy, a import koncentratu miedzi wzrósł w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź zwyżkowała o 166 USD do 9955 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ osz/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki