REKLAMA

Miedź na LME wyceniana w pobliżu 7-letniego maksimum

2020-12-03 08:12
publikacja
2020-12-03 08:12
fot. Aksenenko Olga / Shutterstock

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie są w pobliżu 7-letniego maksimum. W centrum uwagi inwestorów pozostaje sprawa szczepionki na Covid-19 i rozmowy w USA na temat pakietu stymulacyjnego dla gospodarki. Na LME miedź w dostawach 3-miesięcznych drożeje o 0,2 proc. do 7 687,50 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź tanieje o 0,42 proc. do 3,4745 USD za funt.

W środę brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poinformował, że szczepionka na koronawirusa firmy Pfizer i BioNTech została dopuszczona do użytku w Wielkiej Brytanii. Szczepionka zostanie udostępniona w całym kraju od przyszłego tygodnia.

Zjednoczone Królestwo jest pierwszym państwem na świecie, które dopuściło do użytku szczepionkę na koronawirusa opracowaną przez Pfizer i BioNTech.

Pfizer podał z kolei, że firmy są gotowe na to, aby dostarczyć pierwsze dawki szczepionki do Wielkiej Brytanii natychmiast.

Tymczasem w USA "na stół negocjacyjny" trafiła ponadpartyjna propozycja wsparcia dla amerykańskiej gospodarki - po pandemii - w wysokości 908 miliardów dolarów.

Wcześniej amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin apelował do Kongresu USA ws. wykorzystania 455 miliardów dolarów w ramach funduszy ratunkowych, aby zasilić dodatkową, ukierunkowaną rundę pomocy gospodarczej w przypadku pandemii dla amerykańskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME staniała o 22 USD do 7 673,00 USD za tonę.

We wtorek metal na LME zakończył handel na poziomie 7 694,50 USD za tonę, najwyższym od 7 lat.

Miedź na LME zyskała od marcowych "dołków" cen ponad 70 proc. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki