REKLAMA

Miedź na LME w Londynie drożeje, a Codelco ma ważne informacje dla traderów

2021-04-08 08:50
publikacja
2021-04-08 08:50
fot. Mike Maniatis / Shutterstock

Na giełdzie metali LME w Londynie miedź drożeje. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej wobec 8915,50 USD za tonę notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,86 proc. do 4,0895 USD za funt.

Koncern Codelco, największy na świecie producent miedzi, ma dla traderów na rynku miedzi kilka uspokajających informacji. Nie muszą się oni niepokoić, że pandemia Covid-19 w Chile wpłynie na zakłócenia w dostawach miedzi z tego kraju.

"Zdecydowanie nie" - zapewnił Juan Benavides z Codelco, zapytany, czy zaostrzenie ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 w Chile mogłoby zakłócić działalność tej firmy lub dostawy miedzi.

Koncernowi Codelco udało się w I kwartale 2021 nawet zwiększyć produkcję miedzi w Chile pomimo nasilenia infekcji koronawirusem. "Jak dotąd w tym roku w Chile mamy wzrost produkcji" - powiedział Benavides.

Chilijskie kopalnie miedzi, które dostarczają 1/4 globalnej podaży miedzi, utrzymały wysoki poziom produkcji dzięki wprowadzeniu pracy zmianowej, testowaniu górników i odłożeniu w czasie nieistotnych dla produkcji miedzi działań.

Na zakończenie środowej sesji miedź na LME staniała o 132 USD do 8.916 USD za tonę, ale dzień wcześniej zyskała aż 257 USD, czyli 2,9 proc. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki