REKLAMA

Miedź na LME tanieje, bo w sprawie bodźców dla gospodarki USA nadal impas

2020-10-12 08:06
publikacja
2020-10-12 08:06
fot. Parilov / Shutterstock

Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie spadają - w sprawie nowych bodźców dla gospodarki USA nadal trwa impas, a to powoduje, że inwestorzy wolą zachować ostrożność. Miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej wobec 6 763,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje 0,02 proc. do 3,0830 USD za funt.

Inwestorzy czekają na przyjęcie planu wsparcia fiskalnego dla amerykańskiej gospodarki. Na razie pomiędzy Republikanami a Demokratami nie ma zgody w tej sprawie.

Prezydent USA Donald Trump i przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy pelosi obwiniają się nawzajem o brak postępów w realizacji planu wsparcia gospodarki USA.

Doradca ekonomiczny Białego Domu Larry Kudlow poinformował tymczasem, że oczekuje, iż sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin i Pelosi przeprowadzą w tym tygodniu kolejne rozmowy na temat programu bodźców fiskalnych.

"Oczekuje się, że ceny miedzi pozostaną zmienne w obliczu niepewności co do pakietu stymulacyjnego w USA" - pisze w nocie Fan Bingting, analityk China Industrial Futures Co.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 80 USD do 6 763,00 USD za tonę.

W ub. tygodniu miedź na LME w Londynie zyskała 3,2 proc.(PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sel
Wystarczy że niezadłużone kraje zaczną podnosić odsetki i cały kapitał z tego cywilizowanego świata ucieknie tam, a reszta się zawali od długów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki